ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
تکنولوژی

گوگل یک لامپ هوشمند برای کارمندانش تولید کرده است

یکی از طراحان گوگل، تصویری از لامپ هوشمند این شرکت در توییتر به اشتراک گذاشته که از دستیار هوشمند پشتیبانی می‌کند و ظاهرا قرار است تنها توسط کارمندان گوگل مورد استفاده قرار بگیرد و ظاهرا ...

یکی از طراحان گوگل، تصویری از لامپ هوشمند این شرکت در توییتر به اشتراک گذاشته که از دستیار هوشمند پشتیبانی می‌کند و ظاهرا قرار است تنها توسط کارمندان گوگل مورد استفاده قرار بگیرد و ظاهرا خارج از شرکت به فروش نخواهد رسید.

«بن گلد»، طراح گوگل تصویری از این لامپ منتشر کرده و آن را «dLight» نامیده است. وی در توییت خود به این نکته اشاره کرده که احتمالا کاربران معمولی هرگز نمی‌توانند چنین لامپ هوشمندی را خریداری کنند، چون گوگل تصمیم گرفته آن را خارج از شرکت عرضه نکند.

این لامپ مدرن دارای پایه‌ای دایره شکل با ستون باریکی است و رنگ سفید روشن آن تقریبا تداعی‌کننده محصولی است که در فروشگاه‌های اپل دیده می‌شود. کاربران می‌توانند از نور این لامپ هوشمند در موقعیت‌های مختلف و زوایای متفاوتی استفاده کنند و به کاربران اجازه می‌دهد نور را به سمت پایین و در واقع به سمت میز خود هدایت کنند یا در حین برقراری تماس‌های تصویری آن را به سمت صورت خود هدایت کنند.

لامپ هوشمند گوگل

مشخصات لامپ هوشمند گوگل

این لامپ هوشمند همچنین دارای چندین حالت تنظیم از جمله تنظیم میزان روشنایی و همچنین قابلیت تغییر دمای نور است. مستندات مربوط به گواهی FCC این لامپ از قابلیت اتصال به اینترنت و پشتیبانی از دستیار هوشمند گوگل خبر می‌دهد. گفتنی است نشان «Hey Google» روی برچسب آن حک شده است. با وجودی که پورت USB-C در هیچ یک از تصاویر ارائه‌ شده دیده نمی‌شود، اما بن گلد می‌گوید لامپ هوشمند گوگل مجهز به این پورت است.

این نخستین باری نیست که گوگل محصولی انحصاری برای کارمندان خود تولید می‌کند. در سال 2017 نیز این شرکت هدفونی با نام تجاری گوگل مختص کارمندان خود عرضه کرد. متاسفانه افرادی که به استخدام این شرکت در نیامده‌اند، نمی‌توانند از لامپ هوشمند dLight استفاده کنند.

بن گلد می‌گوید کارمندان دفتر ایالات متحده می‌توانند dLight را به‌طور رایگان از طریق شرکت سفارش بدهند. هرچند به دلیل همه‌گیری کرونا کارمندان این شرکت هنوز مجبور به بازگشت به دفاتر کاری نیستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی