ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دیسکورد کاربران ساکن ایران را تحریم می‌کند

دیسکورد شرایط استفاده از سرویس خود را برای کاربران بروزرسانی کرده و این تغییرات از تاریخ 8 فروردین 1401 (28 مارس) اعمال می‌شوند. طبق این تغییرات، کاربران در برخی کشورها از جمله ایران تحریم می‌شوند. ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۹

دیسکورد شرایط استفاده از سرویس خود را برای کاربران بروزرسانی کرده و این تغییرات از تاریخ 8 فروردین 1401 (28 مارس) اعمال می‌شوند. طبق این تغییرات، کاربران در برخی کشورها از جمله ایران تحریم می‌شوند.

دیسکورد یکی از محبوب‌ترین سرویس‌ها در جهان محسوب می‌شود که کاربران زیادی در کشورهای مختلف از جمله ایران دارد، اما از ماه آینده کاربران کشورمان از سوی این سرویس تحریم می‌شوند.

تحریم کاربران ایرانی از سوی دیسکورد

با مراجعه به بخش شرایط استفاده وب‌سایت دیسکورد، در انتهای آن بخشی به نام Export Control به چشم می‌خورد که کاربران با قبول کردن شرایط استفاده، این بخش را هم می‌پذیرند.

در این بخش نوشته شده که با قبول این شرایط، با کلیه قوانین کنترل و محدودیت‌های واردات، صادرات و صادرات مجدد موافقت می‌کنید. این قوانین مربوط به اتحادیه اروپا و اعضای آن، مقررات اداره صادرات وزارت بازرگانی ایالات متحده (EAR)، تحریم‌های اقتصادی اعمال شده از سوی «دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی» آمریکا (OFAC) و مقررات تجارت بین المللی اسلحه (ITAR) می‌شوند و کاربران در استفاده از دیسکورد نباید نقض‌کننده این قوانین باشند.

دیسکورد

بنابراین هرگونه تحریمی که از سوی مراجع بالا اعلام شده باشند، گریبان‌گیر کاربران می‌شود. در همین راستا دیسکورد در ادامه این بخش نوشته کاربران باید تضمین کنند که در مناطق زیر سکونت ندارند:

  • کره شمالی، کوبا، ایران، سوریه و منطقه کریمه
  • احزاب ممنوع یا محدود شده در لیست‌های دولتی

کاربران موارد بالا طبق قوانین و مقررات با محدودیت مواجه می‌شوند و تحریم خواهند شد. با وجود اعلام چنین موضوعی، هنوز نمی‌دانیم دیسکورد با چه جدیتی به دنبال حذف کاربران ساکن ایران از پلتفرم خود خواهند بود و آیا کاربرانی که پیش از این ثبت نام کرده‌اند با مسدود شدن حساب خود روبه‌رو می‌شوند یا خیر. با این حال بهترین گزینه، داشتن بک‌آپ از اطلاعات خودتان است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

    این قوانین خیلی وقته هستش، همه اپلیکشین ها دارنش فکر نمیکنم بخوان جلوش رو بگیرن. همین گوگل هم ایران رو تحریم کرده اما خیلی راحت از خدماتش که سود اقتصادی مستقیم به ما نمیرسونه استفاده میکنیم.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی