رمزارزهای متاورسی به نوبیتکس اضافه شدند

رمزارزهای متاورسی به نوبیتکس اضافه شدند

صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس سه رمزارز متاورسی «مانا»، «سند» و «اکسی» را به فهرست ریالی و تتری این صرافی اضافه کرد. کاربران می‌توانند این ارزهای دیجیتال را در بازار نوبیتکس معامله کنند.

حالا دیگر متاورس یک مفهوم کاملا جدید نیست و شاید به گوش خیلی‌ها خورده باشد. متاورس، دنیایی مجازی است که همه به راحتی به آن دسترسی دارند و کاربران می‌تونند آنجا معاشرت کنند، بازی کنند، یاد بگیرند، پیاده‌روی کنند و نمودی از هر آنچه را که در دنیای واقعی تجربه می‌کنند، ببینند.

فیس‌بوک در سال 2021 تغییر برند خودش به متا را اعلام کرد و بعد از این اتفاق، پروژه‌های متاورس در حوزه کریپتوکارنسی رشدی عجیب تجربه کردند. یکی از این پروژه‌ها «مانا» توکن نرم افزار «دسنترالند» بود.

دسنترالند فضای متاورسی غیرمتمرکزی است که بر بستر اتریوم سوار است و کاربران می توانند آنجا زمین‎های دیجیتالی بخرند و افراد و آواتارهای مجازی می‌توانند زمین‌های دیگران، ساختمان‌ها و مناظر این دنیای مجازی را تماشا کنند، تبادل ارز داشته باشند، بازی کنند و به صورت لایو با هم در ارتباط باشند.

مانا، توکن دسنترا لند

مانا که توکن دیسنترالند است حالا در نوبیتکس در دسترس کاربران قرار گرفته و می‌توانند علاوه بر خرید این توکن برای ورود به دنیای متاورس، از آن برای سرمایه گذاری و ترید استفاده کنند.

لند یا زمین پارامتری در دنیای دسنترالند است. این زمین‌ها فضای سه بعدی مجازی هستند که به‌صورت NFT وجود دارند و به سادگی قابل انتقال هستند. این ان اف تی ها توکن ERC-721 هستند و در مجموع 90 هزار قطعه از این زمین ها وجود دارد که قابل خرید و فروش با مانا هستند. کاربران بعد از خرید زمین، می‌توانند آن را تغییر بدهند و این کار دانش فنی خاصی نیاز ندارد. افراد بر اساس ساخت‌و‌سازهایی که روی زمین‌هایشان انجام می‌دهند، یا موقعیت و لوکیشن زمین، می‌توانند بعدا زمین را با قیمت‌های بالاتر برای فروش بگذارند.

سند، توکنی برای بازی در سندباکس

یکی از بزرگترین بازی‌های بلاکچینی «سندباکس» است که فرصت‌های منحصر به فردی را برای بازیکن ایجاد می‌کند.

سندباکس یک نرم افزار است که روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود تا یک دنیای مجازی غیرمتمرکز را برای بازی کردن فراهم بیاورد. کاربران در هسته اصلی بازی می‌توانند زمین‌های دیجیتالی به نام LAND بخرند و بعد روی این زمین‌ها تغییراتی اعمال کنند و آن‌ها را به اشتراک بگذارند. از این نظر سندباکس به دسنترالند شباهات دارد.

بازی سندباکس در سال 2011 ساخته شد اما بنیانگذاران این بازی سال 2018 تصمیم گرفتند که پتانسیل‌های این بازی برای تبدیل شدن به یک متاورس سه بعدی بر فضای بلاکچین را بررسی کنند. هدف آن‌ها این بود که کاربران بتوانند مالکیت بازی‌هایی را که خلق کرده‌اند و یا آنچه را که در بازی‌ها ساخته‌اند به‌صورت NFT داشته باشند و از مشارکت در اکوسیستم کسب درآمد کنند. این پروژه متاورسی سندباکس در سال 2020 منتشر شد.

رمزارز سند

«سند»، توکن بومی سندباکس است؛ توکنی با استاندارد ERC-20 که با روش‌های مختلفی در بازی استفاده می‌شود. در واقع سند پایه تراکنش‌های درون بازی است و برای خرید زمین، معامله آیتم‌ها، استیکینگ و همچنین به‌عنوان توکن حاکمیتی برای مشارکت در توسعه و ارتقا سندباکس مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از فعالان کریپتو نیز با توجه به پشتوانه سند و آینده رو به توسعه متاورس، NFT و بازی‌های متاورسی از سند به‌عنوان یک توکن آینده‌دار برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. سند نیز به تازگی در بازار ریالی و تتری نوبیتکس لیست شده است.

اکسی؛ بازی کن و پول دربیاور!

بازی اکسی اینفینیتی یک بازی بلاکچین محور است که بازیکن‌ها می‌تونند در آن مبارزه کنند، کلکسیون جمع کنند، و قلمرویی از NFTهایشان بسازند.

شرکت ویتنامی Sky mavis ، پروژه اکسی اینفینیتی را در سال 2018 راه اندازی کرد. سال 2021 این بازی روزانه یک میلیون کاربر فعال داشت و در آن زمان طبق آمار، به بزرگترین اپلیکیشن شبکه اتریوم تبدیل شد.

اکسی اینفینیتی به نحوی ترکیب 2 بازی پوکی مون و کریپتو کیتیز است و بازی حول کاراکترها و هیولاهای بامزه‌ای به نام اکسی می‌چرخد. هر اکسی یک توکن NFT است و شخصیت و ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد.

بازی اکسی، 2 ارز بومی دارد؛ یکی «اکسی اینفینیتی شاردز(Axie Infinity Shards)» با نماد AXS که به آن اکسی می‌گویند و رمزارز دیگرش «اسمال لاو پوشن(Small Love Potion)» یا slp که در بازی به‌عنوان جایزه به بازیکنان پرداخت می‌شود.

اکسی

اکسی اینفینیتی خودش را بازی «play to earn» معرفی می‌کند. این عبارت که خیلی هم ترند شد، به این معنی است که بازی کن و پول دربیاور؛ بازیکن‌ها می‌توانند درگیر بازی شوند و به روش‌های مختلف از آن کسب درآمد کنند یا مثل بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران، کوین‌های اکسی را خرید و فروش کنند و به سود برسند. کاربران همچنین می‌توانند یا ان اف تی های درون بازی را بخرند و منتظر بمانند تا ارزش آنها در آینده بالا برود. طرفدارانش از سال گذشته به شدت افزایش پیدا کرده‌اند.

شرط موفقیت یک توکن متاورسی کاربردهای آن است؛ یک توکن زمانی موفق می‌شود که در بستر هوشمندانه‌ای در گردش باشد، پلتفرم رو‌به‌رشدی داشته باشد و کاربرها بتوانند با بازی کردن، کسب درآمد کنند. با این شرایط توکن متاورسی می‌تواند پیشرفت کند و گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

توکن اکسی هم‌اکنون در بازار صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس در دسترس کاربران دنیای رمزارزها قرار گرفته است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.