نماینده مجلس: مافیای خودرو، سر همه رئیس‌ جمهورها را کلاه گذاشته است

نماینده مجلس: مافیای خودرو، سر همه رئیس‌ جمهورها را کلاه گذاشته است

بعد از ماجرای تصادف بهبهان و انتقاد رهبری از کیفیت خودروهای تولیدی کشور و نارضایتی عمومی از این بابت، موج تازه ای از انتقاد از خودروسازان آغاز شده و در همین رابطه اخیرا یک نماینده مجلس در کمسیون صنایع و معادن از قدرت مافیای خودرو صحبت کرده است، به گفته لطف الله سیاهکلی: «مافیای خودرو، سر همه رئیس‌ جمهورها را کلاه گذاشته است».

سوال اصلی بعد از ۵۰ سال این است حمایت بی قید و شرط از صنعت خودروسازی در چه جایگاهی است.

لطف‌ الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: «در همین روزهای ابتدای هفته تعدادی از نمایندگان در حال جمع‌ آوری امضاء برای نامه‌ای بودند که در آن به هیات رئیسه تذکر بدهند که چرا استیضاح اعلام وصول نمی‌شود و در دستور کار قرار نمی‌گیرد. من متاسفم که بگویم هیات رئیسه تا به این لحظه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و به ما هم جواب نداده است که چرا استیضاح را اعلام وصول نمی‌کند.»

وی در ادامه عنوان کرد: «من یک کلید واژه دارم و معتقد هستم وزیر یک وظیفه دارد و آن تنظیم بازار است، وزیر باید در جای خودش بنشیند و تنظیم بازار کند. تولید به وزیر مربوط نیست تولید را تولید کننده انجام می‌دهد. وزیر باید حامی تولید کننده باشد، سیاست‌های حمایتی بگذارد و نظارت کنند بر خدمات حمایتی که تولید کننده داده است، این کار دولت است.»

وی افزود: «من چون تاکنون چند بار حضوری به خودشان گفته‌ام اکنون اینجا هم می‌گویم که خواهش می‌کنم استیضاح را اعلام وصول کنند و در دستور کار بگذارند. مافیای صنعت خودرو بیش از ۳۰ سال سر همه رئیس‌ جمهورها را کلاه گذاشته است.»

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.