ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

metaverse
تکنولوژی

مارک زاکربرگ: برای تجربه واقعی‌تر متاورس به شبکه اینترنت قدرتمندتری نیاز است

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا (فیسبوک سابق) می‌گوید برای آنکه کاربران در دنیای مجازی متاورس بتوانند حس واقعی‌تری را تجربه کنند، علاوه بر عینک هوشمند و هدست‌های واقعیت مجازی، لازم است به شبکه اینترنت پیشرفته و ...

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا (فیسبوک سابق) می‌گوید برای آنکه کاربران در دنیای مجازی متاورس بتوانند حس واقعی‌تری را تجربه کنند، علاوه بر عینک هوشمند و هدست‌های واقعیت مجازی، لازم است به شبکه اینترنت پیشرفته و قدرتمندتری دسترسی داشته باشند.

زاکربرگ می‌گوید برای محقق ساختن جاه‌طلبی‌های متاورس باید به فکر اتصال اینترنت قدرتمندی بود که بتواند تجربه کاربری بهتری فراهم کند.

کاربران در دنیای مجازی متاورس می‌توانند با همکاران، دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کرده و خریدهای مجازی انجام دهند یا بازی کنند. این روزها متاورس مورد توجه بسیاری از شرکت‌ها قرار گرفته و مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا اکنون می‌گوید برای آنکه کاربران بتوانند حس واقعی‌تری را در این دنیای مجازی تجربه کنند، لازم است علاوه بر داشتن تجهیزاتی همچون عینک‌های هوشمند و هدست‌های واقعیت مجازی، به اینترنت پرسرعت هم دسترسی داشته باشند.

وی معتقد است اگر متاورس با پیشرفت‌های چشمگیری در شبکه‌های مخابراتی و نحوه اتصال کاربران به آن همراه نشود، نمی‌تواند به خوبی نیاز کاربران را مرتفع سازد و در واقع نمی‌تواند نقش و هدفی که از آن انتظار می‌رود، برآورده کند.

متاورس و زیرساخت‌های مخابراتی

«دن رابینوویتسی»، معاون ارتباطات متا همزمان با کنگره جهانی موبایل 2022 در کنفرانس مطبوعاتی به این موضوع اشاره کرد که شبکه اینترنت خانگی و شبکه‌های سلولی هنوز آماده متاورس نیستند.

وی به این موضوع اشاره کرد که برای تحقق رویای متاورس لازم است تا فناوری‌های اتصال، پیشرفت چشمگیری را تجربه کند و در گام بعدی این یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود. همچنین وی افزود این شرکت در حال توسعه همکاری خود با شرکت‌های مخابراتی است.

پروژه‌های بسیاری در متاورس در حال اجرا هستند و سرعت اینترنت و زیرساخت‌های مخابراتی یکی از نیازهای اصلی این دنیای مجازی است که نمی‌توان به آن توجه نداشت. رابینوویتسی می‌گوید باید زبان مشترکی در عملکرد شبکه‌های اینترنت ایجاد شود تا بتوان از متاورس به معنای واقعی استفاده کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • avvvvab
    avvvvab | ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

    دنیا باید هرچه زودتر نسل ۷ را راه‌اندازی کند تا ایران نسل ۵ را همگانی نماید تا ما هم از سرعت نسل ۳ واقعی بهرمند شویم
    إن‌شاءالله

مطالب پیشنهادی