ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

عرض اندام کره ای ها در بازار آمریکا؛ هیوندای بیشترین جایزه را از موسسه ایمنی IIHS کسب کرد

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS)، لیست خودروهای مدل ۲۰۲۲ که موفق به دریافت بیشترین امتیاز شده‌اند را منتشر کرد. بیشترین امتیاز این موسسه با نام Top Safety Pick Plus شناخته می‌شود و در مجموع ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۰

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS)، لیست خودروهای مدل ۲۰۲۲ که موفق به دریافت بیشترین امتیاز شده‌اند را منتشر کرد. بیشترین امتیاز این موسسه با نام Top Safety Pick Plus شناخته می‌شود و در مجموع ۶۵ مدل توانسته‌اند آن را کسب کنند. ۳۶ مدل دیگر هم موفق به کسب امتیاز پایین‌تر Top Safety Pick شده‌اند. نکته جالب توجه اینکه از بین خودروسازان مختلف گروه هیوندای موتور بیشترین نماینده را دارد‌.

هیوندای

شاید بدانید گروه هیوندای موتور شامل برندهای هیوندای، کیا و جنسیس می‌شود. این سه برند در مجموع ۲۱ نماینده را در بین ۶۵ مدل مذکور دارند. از میان این ۲۱ مدل هم ۱۱ مدل بیشترین امتیاز ممکن یعنی Top Safety Pick Plus را کسب کرده‌اند که عبارتند از: توسان، پالیسید و سانتافه تولید شده پس از جولای ۲۰۲۱، کیا نکسو، K5، استینگر و جنسیس G70 تولید شده پس از ژوئن ۲۰۲۱ و جنسیس G90، GV70 و GV80.

هیوندای

به غیر از گروه هیوندای موتور، ولوو مثل همیشه خوش درخشیده و ده مدل آن موفق به کسب بالاترین امتیاز شده‌اند.

بد نیست اشاره کنیم برای دریافت بیشترین امتیاز از موسسه IIHS خودروها باید بتوانند در ۶ تست اصلی امتیاز خوب را کسب کنند. علاوه‌بر این، دریافت امتیاز پیشرفته یا برتر در بخش سیستم‌های پیشگیری از تصادف با یک خودروی دیگر و یا عابر پیاده و دارا بودن چراغ‌های نوربالا با امتیاز خوب یا قابل قبول برای دریافت امتیاز Top Safety Pick Plus الزامی است.

هیوندای

موسسه IIHS که به سختگیری معروف است، قصد دارد از سال ۲۰۲۳ وسواس بیشتری در اعطای امتیازهای خود داشته باشد. این موسسه می‌خواهد تست برخورد از کنار را با مانع سنگین‌تر و سرعت بیشتر انجام دهد. برای اینکه خودرویی بتواند امتیاز Top Safety Pick Plus را دریافت کند، باید در این تست موفق به کسب امتیاز خوب شود. همچنین از سال ۲۰۲۳ تست تشخیص عابر پیاده در شب نیز اضافه می‌شود. کسب امتیاز پیشرفته یا برتر در این تست لازمه دریافت امتیاز Top Safety Pick Plus خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی