ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توقف تولید ۴۰۵ و سمند
اخبار خودرو

واکنش ایران خودرو به دستورات رییسی؛ توقف تولید ۴۰۵ و سمند در سال ۱۴۰۱

رئیس جمهور روز چهارشنبه به صورت از پیش اعلام نشده از پارکینگ‌ها و خط تولید شرکت ایران خودرو بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این شرکت تولیدی قرار گرفت. رئیسی ۸ ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۵

رئیس جمهور روز چهارشنبه به صورت از پیش اعلام نشده از پارکینگ‌ها و خط تولید شرکت ایران خودرو بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این شرکت تولیدی قرار گرفت. رئیسی ۸ دستور برای افزایش کیفیت و تولید خودرو صادر کرد. یکی از این دستورات تولید خودروهای جدید و پیشرفته، خودروهای برقی، متصل و خودران و توقف تولید خودروهای قدیمی بود. در همین راستا ظاهرا توقف تولید خودروهای ۴۰۵ و سمند در دستور کار ایران‌خودرو قرار گرفته است.

در واکنش به این دستورات، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفت: «در سال ۱۴۰۱ توقف تولید خودرو‌های ۴۰۵ و سمند از برنامه‌های ایران‌خودرو است.»

آقای بابک رحمانی می‌گوید: «تولید ۷۵ هزار دستگاه خودروی تارا در دستور کار قرار دارد، همچنین سال آینده خودروی K۱۲۵ و یک تا دو محصول مونتاژی عرضه می‌شود ضمن آن که با ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال، همه موتور‌ها و خودرو‌ها تا ۵ سال آینده تغییر می‌کند.»

رییس جمهور پس از بازدید از انبار خودروهای ایران خودرو، با حضور در خطوط تولید در جریان آخرین وضعیت تولید قرار گرفت و دستورهایی در حوزه تامین قطعات و ترخیص فوری خودروهای دپو شده در انبارهای ایران خودرو، افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در سال آینده، توقف تولید برخی خودروهای قدیمی و آغاز تولید چند خودروی جدید و با کیفیت، اجازه واردات منضبط و تحت نظارت از سال آینده، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، شفاف سازی فرآیند قرعه کشی و رفع ابهام کامل برای مردم با نظارت دقیق وزارت صمت صادر کرد.

توقف تولید این دو خودرو در شرایطی مطرح می شود که، سمند و پژو ۴۰۵ روی هم بخش قابل‌ توجهی از تیراژ ایران‌خودرو کشور را به خود اختصاص داده‌اند و با وجود قدیمی بودن و به خاطر نبود تنوع لازم در بازار، همچنان مشتریان زیادی دارند.

بنابراین عرضه خودروهای جایگزین با قیمت مشابه برای این دو خودرو اجتناب‌ناپذیر به نظر می رسد، اتفاقی که متاسفانه پس از حذف پراید از خطوط تولید رخ نداد و منجر به افزایش شدید قیمت خودروهای اقتصادی در بازار شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • expert_developer
  expert_developer | ۱۳ اسفند ۱۴۰۰

  اینها رو ولش کن مهم اینه که توی بازدید رییس جمهور ناهار دادن یا نه

 • molavy
  molavy | ۱۳ اسفند ۱۴۰۰

  یعنی ایران خودرو فشل میخواد متحول بشه
  ببینیم و تعریف کنیم

مطالب پیشنهادی