ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قابلیت تعمیرپذیری پایین گلکسی S22 و S22 اولترا در کالبدشکافی iFixit [تماشا کنید]

کانال یوتیوب iFixit این بار به سراغ پرچمداران جدید سامسونگ یعنی گلکسی S22 و S22 اولترا رفته تا آن‌ها را مورد بررسی خود قرار دهد. در ویدیوی ارائه شده توسط این کانال، نحوه جداسازی قطعات ...

کانال یوتیوب iFixit این بار به سراغ پرچمداران جدید سامسونگ یعنی گلکسی S22 و S22 اولترا رفته تا آن‌ها را مورد بررسی خود قرار دهد. در ویدیوی ارائه شده توسط این کانال، نحوه جداسازی قطعات این دستگاه‌ها، مشکلات و قابلیت تعمیرپذیری آن‌ها به نمایش گذاشته شده است.

مرحله اول تعمیر گلکسی S22 و S22 اولترا، شامل باز کردن پنل پشتی دستگاه می‌شود که حتی با گرم کردن و جداسازی دقیق چسب گلکسی S22 اولترا، احتمالا شاهد ترک و شکستگی‌هایی در آن خواهید بود.

در این ویدیو نحوه ادغام قلم S Pen در گلکسی S22 اولترا و همچنین محفظه بخار جدید داخلی آن که برای خنک نگه داشتن گوشی در حین استفاده طراحی شده، نشان داده می‌شوند. اما شاید جالب‌ترین کشف موجود در این ویدیو به موتور ارتعاشی داخل دستگاه‌های S22 مربوط می‌شود که iFixit توضیح می‌دهد به جای اسپیکر بالا، در اسپیکر پایین دستگاه قرار گرفته است.

دو بخشی که بیشترین فضای ممکن را در گلکسی S22 اولترا اشغال کرده‌اند، محل نگهداری S Pen و مجموعه دوربین‌های آن است. ظاهرا به همین دلیل سامسونگ این بار مجبور شده تا موتور ارتعاشی دستگاه خود را در مجموعه اسپیکر پایین آن ادغام کند.

در ادامه ویدیو توضیح داده می‌شود که نوار گرافیتی، خمیر حرارتی و محفظه بخار زیاد و بزرگی برای دستگاه استفاده شده که تلاش تراشه‌های سامسونگ برای رقابت با سیلیکون اپل را نشان می‌دهد اما همین امر هم باعث گرم شدن بیشتر دستگاه می‌شود. iFixit پیشنهاد می‌کند که سامسونگ باید گوشی‌های خود را کمی ضخیم‌تر طراحی کند تا گرما داخلی آن از تراشه دور شود و همچنین با این وجود فضایی برای استفاده از زبانه‌های کششی باتری فراهم می‌شود.

امتیاز تعمیر گلکسی S22 و S22 اولترا

در نهایت iFixit به گلکسی S22 و نسخه اولترا آن امتیاز تعمیرپذیری 3 از 10 داده است. تنها مزیت دستگاه برای تعمیرکاران، استفاده از پیچ‌های استاندارد فیلیپس است، اما تعویض باتری آن بدون زبانه‌های کششی همچنان مشکلاتی به همراه دارد. همچنین گوشی‌ها به نحوی ساخته شده‌اند که تعمیر نمایشگر آن‌ها کار چندان ساده‌ای نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • afsds sasbvd
    afsds sasbvd | ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

    رسزطذطب

مطالب پیشنهادی