ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مجوز واردات ۷۰ هزار خودروی سواری
خودرو

مجلس مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودروی سواری را صادر کرد؛ سال آینده واردات خودرو آزاد خواهد شد؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودروی سواری دوگانه‌سوز، هیبریدی و برقی را برای سال ۱۴۰۱ دادند، این تعداد حدودا نیمی از تیراژ مورد نظر برای تامین کسری بازار خودروهای ...

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودروی سواری دوگانه‌سوز، هیبریدی و برقی را برای سال ۱۴۰۱ دادند، این تعداد حدودا نیمی از تیراژ مورد نظر برای تامین کسری بازار خودروهای وارداتی را شامل می شود ولی در صورت تعیین تعرفه رقابتی می تواند اقدامی مثبت در کاهش التهاب بازار تلقی شود.

اقلام وارداتی شامل تعداد ۵۰ هزار خودروی سواری و ۲۰ هزار دستگاه خودروی سواری دوگانه‌‌سوز هیبریدی و برقی، تعداد ۱۰ هزار دستگاه کامیون، تریلی، تریلی یخچال‌دار و کشنده، تعداد ۱۰ هزار دستگاه اتوبوس برون‌شهری و درون‌‌شهری، تعداد ۱ هزار دستگاه واگن و واگن یخچال‌دار و تعداد ۵ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین راه‌سازی اعم از نو ساخت یا حداکثر ۵ سال ساخت است.

جعفر قادری عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در رابطه با صدور مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودروی سواری گفت: «بحث واردات خودروهای سواری در کمیسیون تلفیق رای آورد. تعدادی از نمایندگان معتقد بودند که با توجه به بازدید اخیر رییس‌جمهور از ایران‌خودرو و تاکید بر فراهم کردن زمینه برای واردات خودرو، فرصت مناسبی است تا مجلس نیز در این موضوع ورود پیدا کند.»

هفته گذشته نیز رئیس‌جمهور در طی بازدید سرزده‌ای که از ایران‌خودرو داشت اعلام کرد موانع قانونی و اجرایی واردات خودرو در سال ۱۴۰۱، حداکثر ظرف ۳ ماه آینده رفع خواهد گردید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه نیز گفت: «از سوی دیگر برخی نمایندگان اعتقاد داشتند به این دلیل که مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان طرح مجلس در خصوص واردات خودروهای را تعیین تکلیف نکرده است، مجددا درگیر موضوع نشویم. در هر صورت اختلاف نظرهایی در این زمینه وجود داشت اما در نهایت این پیشنهاد رای مثبت کمیسیون تلفیق را دریافت کرد.»

در سال‌های اخیر به تجربه ثابت شده که تولیدات خودروسازان داخلی تامین‌کننده تقاضای بازار و همچنین تقاضای افراد برای خودروهای با قیمت مناسب و باکیفیت نیست و در این زمینه واردات خودرو هر چند به صورت محدود باید در دستور کار قرار گیرد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، واردات خودروهای خارجی در محدوده قیمتی ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار می‌تواند نسخه‌ای برای رهایی از وضع کنونی آشفته‌ بازار خودرو در کوتاه‌مدت، تقابل با محصولات بی‌کیفیت تولیدکنندگان داخلی و تلنگری بر خودروسازان برای اصلاح اشکالات موجود باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • expire expre
    expire expre | ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

    😂 😂 😂 😂 😂 😂

مطالب پیشنهادی