ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
تکنولوژی

هک شدن انویدیا 71 هزار ایمیل از کارمندان این شرکت را در معرض خطر قرار داده است

انویدیا چند روز پیش هک شدن سرورهای خود را تایید کرد، اما نگفت دقیقا چه اطلاعاتی به سرقت رفته است. حالا یک منبع دیگر مدعی است که هکرها به 71 هزار ایمیل و هش از ...

انویدیا چند روز پیش هک شدن سرورهای خود را تایید کرد، اما نگفت دقیقا چه اطلاعاتی به سرقت رفته است. حالا یک منبع دیگر مدعی است که هکرها به 71 هزار ایمیل و هش از کارمندان این شرکت دست پیدا کرده‌اند و احتمالا می‌توانند گذرواژه این ایمیل‌ها را به دست آورند.

به گزارش وب‌سایت Have I Been Pwned که البته نگفته از کجا این اطلاعات را به دست آورده، 71 هزار ایمیل از انویدیا در معرض خطر قرار دارد. خود این شرکت در پاسخ به درخواست رسانه‌ها، به خطر افتادن ایمیل‌ها را تایید یا رد نکرده است.

شایان ذکر است که انویدیا 71 هزار کارمند ندارد. این شرکت بر اساس جدیدترین گزارش سالانه خود در 29 کشور 18,975 کارمند دارد. با این حال، می‌توان حدس زد که بخشی از این ایمیل‌ها متعلق به کارمندان قبلی و ایمیل‌های گروهی باشد.

انویدیا

هکرها چه درخواستی از انویدیا دارند؟

هکرها هفته گذشته اعلام کردند که 1 ترابایت از اطلاعات محرمانه انویدیا را به دست آورده‌اند و اگر این شرکت تا روز جمعه درخواست‌های آن‌ها را اجابت نکند، این اطلاعات را منتشر می‌کنند. مهاجمان از این تراشه‌ساز خواسته بودند که درایور پردازشگرهای گرافیکی را متن-باز کند و قفل استخراج رمزارز را از محصولات سری RTX 30 بردارد. با این حال، هنوز مشخص نیست که انویدیا قصد دارد به این خواسته‌ها پاسخ بدهد یا نه.

البته گروه هکری $Lapsus گفته که اگر انویدیا نمی‌خواهد محدودیت استخراج رمزارز را از روی محصولاتش بردارد، در عوض می‌تواند 1 میلیون دلار به هکرها پول بپردازد. اگرچه هکرها گفته بودند تا جمعه به انویدیا مهلت تصمیم‌گیری می‌دهند ولی هنوز اطلاعاتی از این شرکت فاش نشده است. $Lapsus گفته بود که در صورت نیاز به مذاکره زمان افشای اطلاعات را به تعویق می‌اندازد.

اگر انویدیا بخواهد به هکرها باج بدهد، احتمالا به این زودی‌ها خبری به‌صورت رسمی از سمت این شرکت منتشر نخواهد شد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی