ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سهمیه بنزین نوروز 1401
خودرو

احتمال منتفی شدن سهمیه بنزین نوروزی 1401

دولت بنا بر یک رویه ثابت، هر سال 60 لیتر بنزین نوروزی به هر خودرو اختصاص می‌داد اما دو سالی است که با شیوع ویروس کرونا، این سهمیه بنزین قطع شده بود. در همین رابطه ...

دولت بنا بر یک رویه ثابت، هر سال 60 لیتر بنزین نوروزی به هر خودرو اختصاص می‌داد اما دو سالی است که با شیوع ویروس کرونا، این سهمیه بنزین قطع شده بود. در همین رابطه سالاری، معاون وزیر نفت در مورد سهمیه بنزین نوروزی اعلام کرد: «در دولت هیچ جلسه‌ای برای تصمیم‌ گیری درباره واریز سهمیه بنزین نوروزی 1401 تشکیل نشده و دستوری هم به ما داده نشده است.»

پیش از این رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفته بود که احتمالا دولت برای تصمیم ‌گیری درباره واریز سهمیه بنزین نوروز، منتظر ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا است که مشخص شود آیا امسال مجوز سفر نوروزی صادر می‌شود یا نه.

علیرغم آنکه یک هفته از دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه با صدور مجوز سفر گذشته٬ همچنان خبری از واریز سهمیه بنزین نوروز نیست.

پیش از این، کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بود: «میانگین مصرف روزانه بنزین در کشور از ابتدای سال جاری تاکنون، روزانه 86 میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 11 میلیون لیتر افزایش داشته است.»

از این رو به نظر می رسد که صرفه جویی در مصرف بنزین می تواند یکی از دلایل عدم تمایل دولت برای اختصاص سهمیه بنزین نوروزی 1401 باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی