ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کارت گرافیک انویدیا و AMD
تکنولوژی

قیمت جهانی کارت گرافیک به پایین‌ترین حد از آغاز سال 2021 رسید

در جدیدترین گزارشی که از وضعیت قیمت کارت‌های گرافیک انویدیا و AMD منتشر شده، می‌توانیم ببینیم که با بهتر شدن شرایط موجودی تراشه‌ها، قیمت هم نسبت به گذشته پایین‌تر آمده و در واقع از ابتدای ...

در جدیدترین گزارشی که از وضعیت قیمت کارت‌های گرافیک انویدیا و AMD منتشر شده، می‌توانیم ببینیم که با بهتر شدن شرایط موجودی تراشه‌ها، قیمت هم نسبت به گذشته پایین‌تر آمده و در واقع از ابتدای 2021 به پایین‌ترین حد خود رسیده است. با این حال، پردازشگرهای گرافیکی هر دو شرکت هنوز 35 تا 40 درصد گران‌تر از قیمت کارخانه فروخته می‌شوند.

به گزارش وب‌سایت 3DCenter، قیمت کارت‌های گرافیک به اندازه قیمت‌های آغاز سال 2021 یا حتی کمتر از آن رسیده است. تراشه‌های AMD در حال حاضر 35 درصد گران‌تر از قیمت کارخانه فروخته می‌شوند، در حالی که ماه گذشته قیمت آن‌ها 45 درصد بالاتر از کارخانه بود. محصولات انویدیا هم 41 درصد گران‌تر از قیمت کارخانه به دست مصرف‌کننده می‌رسند، در حالی که یک ماه پیش 57 درصد گران‌تر از کارخانه بودند.

نمودار قیمت کارت گرافیک

موجودی هم در بازار کارت گرافیک بهتر شده است

ولی فقط قیمت نیست که پایین‌تر آمده و در عین حال موجودی محصولات هم نسبت به ابتدای سال 2021 بیشتر شده است. در حال حاضر، تقریبا همه خرده‌فروشی‌های اروپا و آمریکای شمالی تعداد خوبی کارت گرافیک موجود دارند.

در خصوص تراشه‌های گرافیکی رادئون AMD، سری RX 6000 اکنون قیمت مناسب‌تری نسبت به تراشه‌های جی‌فورس انویدیا دارد. فعلا تنها پردازشگرهایی که ظاهرا قیمت خیلی بالایی دارند RX 6700 XT ،RX 6800 و RX 6800 XT هستند. خوشبختانه مدل‌های RX 6900 XT به‌طور میانگین 24 درصد، RX 6600 XT حدود 26 درصد، RX 6600 حدود 20 درصد و RX 6500 XT حدود 8 درصد گران‌تر از قیمت کارخانه فروخته می‌شوند.

در مورد جی‌فورس انویدیا، اکثر مدل‌ها هنوز بالای 50 درصد گران‌تر از قیمت کارخانه هستند، اما پردازشگرهایی مثل RTX 3080 Ti فقط 16 درصد گران‌تر فروخته می‌شوند. بنابراین این گزینه می‌تواند برای خریداران حتی بهتر از RTX 3090 تلقی شود. پایین‌ترین مدل از سری RTX 30 یعنی RTX 3050 در حال حاضر با قیمتی حدودا 29 درصد گران‌تر از قیمت کارخانه عرضه می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی