ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ سرقت کد منبع دستگاه‌های گلکسی توسط هکرها را تایید کرد

در چند روز گذشته، سامسونگ و انویدیا مورد حمله هکرها قرار گرفته بودند و حالا غول فناوری کره جنوبی تایید کرد که برخی اطلاعات داخلی شرکت و کد منبع دستگاه‌های گلکسی در جریان این حمله ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰

در چند روز گذشته، سامسونگ و انویدیا مورد حمله هکرها قرار گرفته بودند و حالا غول فناوری کره جنوبی تایید کرد که برخی اطلاعات داخلی شرکت و کد منبع دستگاه‌های گلکسی در جریان این حمله سایبری به سرقت رفته است.

یک سازمان هکری به نام $Lapsus در ماه‌های گذشته به تیتر اصلی بسیاری از اخبار تبدیل شده بود، زیرا این گروه اخیرا سرورهای انویدیا را مورد حملات خود قرار داده بودند و حدود یک ترابایت از اطلاعات این شرکت را سرقت کرده‌اند. همین گروه در ادامه حدود 200 گیگابایت اطلاعات محرمانه از سامسونگ از جمله کد منبع محصولات گلکسی را نیز به سرقت برده بودند که اکنون غول فناوری آن‌ها را تایید کرده است.

بیانیه سامسونگ درباره این هک

سامسونگ

سامسونگ در بیانیه خود هویت هکرها و سرقت اطلاعات مربوط به رمزگذاری و بیومتریک دستگاه‌ها را تایید یا رد نکرد و همچنین توضیح داد که هیچ اطلاعات شخصی از کارمندان یا مشتریان توسط هکرها سرقت نشده است. در بیانیه این شرکت آمده است:

«طبق تجزیه و تحلیل اولیه ما، این نقض شامل برخی کدهای منبع مربوط به عملکرد دستگاه‌های گلکسی است اما شامل اطلاعات شخصی مشتریان یا کارمندان ما نمی‌شود. در حال حاضر، انتظار نداریم که این موضوع تاثیری روی کسب و کار یا مشتریان ما داشته باشید. ما اقداماتی را برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده انجام داده‌ایم و بدون هیچ اختلالی به ارائه خدمات برای مشتریان خود ادامه خواهیم داد.»

پس از هک اخیر انویدیا، گروه Lapsus$ با تهدید به افشا کردن اطلاعات خصوصی به صورت آنلاین، تلاش کردند تا از این شرکت باج‌گیری کنند و در مقابل از انویدیا درخواست کرده بود تا محدودیت‌های مربوط به استخراج رمزارز برخی کارت‌های گرافیک را حذف کند و همچنین درایورهای این دسته از کارت‌ها را منبع باز کند. هنوز مشخص نیست که این گروه برای دریافت باج با سامسونگ تماسی داشته یا نه.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی