ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تعرفه واردات خودرو 1401
خودرو

تعرفه واردات خودرو در سال ۱۴۰۱ به نفع خودروهای هیبریدی و برقی اعلام شد

بر اساس آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مجوز واردات ۷۰ هزار خودرو سواری که پیش از این حذف شده بود، با توجه به پیشنهاد یکی از نمایندگان و تصویب کمیسیون تلفیق به بودجه ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵

بر اساس آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مجوز واردات ۷۰ هزار خودرو سواری که پیش از این حذف شده بود، با توجه به پیشنهاد یکی از نمایندگان و تصویب کمیسیون تلفیق به بودجه سال جاری اضافه شده اما تعرفه واردات در سال 1401 چه مقدار خواهد بود؟

براساس اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، خودروهای هیبریدی و برقی با کمترین میزان تعرفه (40 درصد) وارد کشور خواهند شد و تعرفه خودروهای بنزینی نیز از 45 تا 70 درصد (مانند سابق) اعلام شده است که به معنای قیمت دوبرابری بسیار از خودروهای وارداتی (نظیر سانتافه) نسبت به قیمت جهانی خواهد بود.

تعدادی از نمایندگان معتقد بودند که با توجه به بازدید اخیر رییس جمهور از ایران خودرو و تاکید بر فراهم کردن زمینه برای واردات خودرو، فرصت مناسبی است تا مجلس نیز در این موضوع ورود پیدا کند.

اقلام وارداتی شامل تعداد 50 هزار دستگاه خودروی سواری و 20 هزار دستگاه خودروی سواری دوگانه‌ سوز هیبریدی و برقی، تعداد 10 هزار دستگاه کامیون، تریلی، تریلی یخچال دار و کشنده، تعداد 10 هزار دستگاه اتوبوس برون شهری و درون ‌شهر، تعداد یک هزار دستگاه واگن و واگن یخچال دار و تعداد 5 هزار دستگاه ماشین آلات سنگین راهسازی اعم از نوع ساخت یا حداکثر 5 سال ساخت خواهد بود.

تعرفه واردات خودرو برای واردات ۷۰ هزار خودروی سواری برای سال 1401 فعلاً تغییری نکرده است و بر اساس همان تعرفه های قبلی است. تعرفه واردات خودرو در سال آینده از ۴۰ درصد تا مرز ۷۵ درصد بر اساس حجم موتور خودرو اعمال می شود.

خودروهای هیبریدی - برقی، حداقل تعرفه را دارند. اما سایر خودروها در چهار دسته ۱۰۰۰ سی‌ سی، ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌ سی، ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌ سی و ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌ سی، تعرفه ‌گذاری می‌شوند.
البته گفتنی است که اعداد فعلا به صورت موقت اعلام شده است و ممکن است تغییر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی