ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

BIDEN
تکنولوژی

افزایش قیمت بیت کوین در پی افشای جزئیات فرمان اجرایی بایدن برای رمزارزها

بیانیه‌ای از «جنت یلن»، وزیر خزانه داری آمریکا به اشتباه در وب‌سایت دولت آمریکا منتشر شد و به سرعت برداشته شد، اما همین اشتباه باعث شد جزئیات فرمان اجرایی «جو بایدن» در مورد رمزارزها فاش ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۵

بیانیه‌ای از «جنت یلن»، وزیر خزانه داری آمریکا به اشتباه در وب‌سایت دولت آمریکا منتشر شد و به سرعت برداشته شد، اما همین اشتباه باعث شد جزئیات فرمان اجرایی «جو بایدن» در مورد رمزارزها فاش شود و بازار ارزهای دیجیتال را سبزپوش کند.

قیمت بیت کوین به دنبال انتشار این بیانیه رشد 8 درصدی را تجربه کرد و از حدود 38 هزار دلار به بیش از ۴۲ هزار دلار رسید. قیمت اتریوم نیز رشد ۷ درصدی و مونرو نیز حدود ۲۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

یکی از نکات مهم مطرح شده در این بیانیه اشاره وزارت خزانه داری ایالات متحده به این موضوع است که جو بایدن از نوآوری‌های حوزه رمزارزها که منجر به بهره‌مندی کشور از مزایا و قابلیت‌های قابل توجه آن می‌شود، در کنار ریسک‌های آن حمایت می‌کند.

جزییات فاش شده از فرمان اجرایی بایدن در مورد رمزارزها

براساس بیانیه مذکور، این فرمان اجرایی علاوه بر تمرکز روی ریسک‌های احتمالی فعالیت‌های مالی غیرقانونی و حمایت از سرمایه‌گذاران، بررسی راهکارهای جلوگیری از تهدید سیستم های مالی را نیز مورد توجه قرار می‌دهد. همچنین براساس این فرمان اجرایی، جو بایدن درخواست راهکار جامع و البته هماهنگ را در مورد سیاست‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال را مطرح کرده است.

جنت یلن در این بیانیه اشاره کرده که وزارت خزانه داری آمریکا برای آنکه به درک درستی از دارایی های دیجیتال برسد، در این زمینه تحقیق می‌کند و در تلاش است تا با تبیین قوانین در این زمینه کار را به درستی پیش ببرد. در متن بیانیه به این موضوع نیز اشاره شده بود که وزارت خزانه‌داری با هدف اطمینان از حصول تدابیر مناسب در این زمینه، شورای نظارت بر ثبات مالی را تشکیل می‌دهد و تصریح کرده که تلاش‌های خود را برای سیستم مالی کارآمد، عادلانه، کامل و همه جانبه متوقف نمی‌کند.

باید دید فرمان اجرایی بایدن چه زمان به صورت رسمی منتشر می‌شود و آیا با مفاد فاش شده مطابقت دارد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی