ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی دیجیتال در راهند؛ استفاده فراگیر از تکنولوژی در نقاط دور دست

استفاده از تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی یک روش متداول برای اطلاع رسانی است اما محدودیت‌هایی نیز به همراه دارد. این امکان وجود دارد که رنگ‌ها در اثر فرسودگی از بین بروند و تابلوها ...

استفاده از تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی یک روش متداول برای اطلاع رسانی است اما محدودیت‌هایی نیز به همراه دارد. این امکان وجود دارد که رنگ‌ها در اثر فرسودگی از بین بروند و تابلوها آسیب ببینند. شرکت امریکایی "اینریکس" (Inrix) که در زمینه حمل‌ونقل جهانی فعالیت می‌کند، از این مشکل به عنوان یک فرصت استفاده کرده و راه‌حلی برای آن ارائه داده است. این شرکت، یک پلتفرم دیجیتال را به کار گرفته که برای خودروهای خودران ابداع شده است و می‌توان از آن در وسایل نقلیه دیگر نیز استفاده کرد.

علائم راهنمایی و رانندگی

این پلتفرم موسوم به "رود رولز" (Road Rules)، طوری طراحی شده که می‌تواند به شهرها کمک کند تا قوانین و محدودیت‌های ترافیکی خود را به صورت دیجیتال ثبت کنند.

چهار شرکت "جگوار لندرور" (Jaguar Land Rover)، "می موبیلیتی" (May Mobility)، "نوتونومی" (nuTonomy) و سازندگان پلتفرم شرکت "رنووو" (Renovo) موسوم به "اوار" (Aware) نیز توافق کرده‌اند تا از داده‌های رود رولز استفاده کنند.

همه شهرهایی که برای استفاده از این پلتفرم اعلام آمادگی کرده‌اند، قصد دارند آزمایش خودروهای خودران را با این پلتفرم در جاده‌های عمومی آغاز کنند. این پلتفرم طوری طراحی شده که می‌تواند به شهرها در مدیریت قوانین جاده‌ای کمک کند. این فناوری جدید می‌تواند قوانینی مانند علائم راهنمایی و رانندگی و نشانه‌های مربوط به عبور عابران پیاده را به سادگی در اختیار خودروهای خودران بگذارد.

"آوری اش" (Avery Ash)، مدیر بخش حمل‌ونقل خودران اینریکس گفت:

این پلتفرم جدید، به مدیریت بهتر شهرها، به روز رسانی قوانین راهنمایی و رانندگی و دسترسی ساده به قوانین کمک می‌کند.

امید می رود که این تکنولوژی پس از طی کردن آزمایشات اولیه به صورت تولید انبوه در آمده و نسل جدیدی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی را برای ایمنی بیشتر ایجاد نماید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی