ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آپدیت iOS 15.4
تکنولوژی

آپدیت iOS 15.4 با قابلیت باز کردن فیس آیدی با ماسک هفته آینده منتشر می‌شود

اپل در مراسم «Peek Performance» که دیشب برگزار شد، در کنار معرفی جدیدترین محصولاتش، از انتشار آپدیت iOS 15.4 به همراه iPadOS 15.4 در هفته آینده خبر داد. با این بروزرسانی کاربران می‌توانند حتی با ...

اپل در مراسم «Peek Performance» که دیشب برگزار شد، در کنار معرفی جدیدترین محصولاتش، از انتشار آپدیت iOS 15.4 به همراه iPadOS 15.4 در هفته آینده خبر داد. با این بروزرسانی کاربران می‌توانند حتی با ماسک از فیس آیدی استفاده کرده و قفل آیفون خود را باز کنند.

چندین هفته می‌شود که اپل مشغول آزمایش عمومی و توسعه‌دهنده بروزرسانی iOS 15.4 است و این نسخه را از هفته آینده در اختیار کاربران آیفون قرار می‌دهد.

قابلیت‌های آپدیت iOS 15.4

آپدیت iOS 15.4 قابلیت‌های جدید و مهمی را در اختیار کاربران آیفون قرار می‌دهد که مهم‌ترین آن‌ها، امکان آنلاک کردن آیفون با استفاده از فیس آیدی در هنگام استفاده از ماسک است. اپل گفته که توانسته سیستم فیس آیدی را به گونه‌ای بروزرسانی کند که بتواند نواحی اطراف چشم کاربر را شناسایی و با استفاده از همین دیتا حتی در هنگام استفاده از ماسک، دستگاه را آنلاک کند. این ویژگی در اختیار کاربران آیفون 12 و مدل‌های جدیدتر قرار می‌گیرد.

آپدیت iOS 15.4

در کنار iOS 15.4، اپل هفته آینده بروزرسانی‌های iPadOS 15.4 و مک او اس مانتری 12.3 را هم منتشر خواهد کرد که مهم‌ترین ویژگی این بروزرسانی‌ها، یونیورسال کنترل (Universal Control) است. این قابلیت که برای اولین بار در جریان کنفرانس WWDC 2021 معرفی شد، امکان استفاده از یک ماوس و کیبورد در میان چندین مک و آیپد را فراهم می‌کند.

در جدیدترین آپدیت‌های iOS و iPadOS ویژگی‌های دیگری هم وجود دارد که برای مثال می‌توان به 37 ایموجی جدید و همچنین اساس قابلیت «Tap to Pay on iPhone» اشاره کرد. همچنین در این بروزرسانی با بهبود ایرتگ، گزینه‌ای برای افزودن دامنه‌های سفارشی به ایمیل آی‌کلود و موارد دیگر اشاره کرد.

تمام آپدیت‌های اعلام شده هفته آینده در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و اگرچه تاریخ دقیق چنین کاری را نمی‌دانیم، اما تا پیش از 18 مارس (27 اسفند)، یعنی زمان عرضه آیفون SE 3 این آپدیت‌ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی