ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

هم قیمت با تیبا؛ نسخه GameBoy از پرفروش ترین خودروی برقی چین رونمایی شد

شاید فکر کنید پرفروش‌ترین خودروی برقی در چین محصولی از تسلا باشد. اما طبق آمار انجمن سازندگان خودروهای سواری چین، این وولینگ مینی (Wuling Mini) است که با فروش 395,451 دستگاه، عنوان پرفروش‌ترین مدل الکتریکی ...

شاید فکر کنید پرفروش‌ترین خودروی برقی در چین محصولی از تسلا باشد. اما طبق آمار انجمن سازندگان خودروهای سواری چین، این وولینگ مینی (Wuling Mini) است که با فروش 395,451 دستگاه، عنوان پرفروش‌ترین مدل الکتریکی سال 2021 را در اختیار دارد. نکته عجیب اینکه این رقم در مقایسه با سال 2020 نزدیک به سه برابر رشد کرده است. با توجه به استقبال بالایی که از وولینگ مینی صورت گرفته، سازنده حالا نسخه‌ای جدید از آن را معرفی کرده تا تقاضا را بیشتر از قبل کند! این نسخه GameBoy نام دارد و در چهار تریم متفاوت به فروش خواهد رسید.

وولینگ مینی پرفروش ترین خودروی برقی چین

تریم‌های جدیدی که وولینگ برای مینی در نظر گرفته، Hurricane Phantom، Jungle Traveler،  Star Roverو Party Sweetheart نامگذاری شده‌اند. هریک از این تریم‌ها دارای رنگ بدنه اختصاصی، رینگ‌های متفاوت و تزئینات اختصاصی خود هستند. در مقایسه با مدل استاندارد مینی، چراغ‌های اصلی در نسخه‌های جدید متفاوت بوده و بازنگری‌هایی جزئی در دماغه صورت گرفته است.

وولینگ مینی پرفروش ترین خودروی برقی چین

اما در این بین یک نکته عجیب وجود دارد و آن عبارت است از تغییر ابعاد نسخه‌های جدید و بزرگ‌تر شدن آنها. این نسخه‌ها به اندازه 80 میلیمتر طویل‌تر هستند و طول کلی آنها به 2,997 میلیمتر می‌رسد. از نظر ارتفاع این نسخه‌ها 17 میلیمتر کوتاه‌تر شده و حالا ارتفاع سقف آنها به 1,604 میلیمتر کاهش یافته است.

وولینگ مینی پرفروش ترین خودروی برقی چین
پس از وولینگ مینی، BYD Qin دومین خودروی برقی پرفروش بازار چین به شمار می‌رود. رتبه سوم هم به تسلا مدل Y رسیده است.

استفاده از یک موتور قوی‌تر را می‌توان شاخص‌ترین تغییر موجود در بخش فنی دانست. در نسخه‌های جدید بجای موتور 27 اسب بخاری قبلی، از یک موتور 41 اسب بخاری بهره گرفته شده است. با اتکا به این موتور، نسخه ارتقا یافته وولینگ مینی می‌تواند به حداکثر سرعت 62 مایل یا 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

وولینگ مینی پرفروش ترین خودروی برقی چین

آنطور که رسانه‌های چینی ادعا می‌کنند، وولینگ برای نسخه جدید مینی پک باتری 26.5 کیلووات ساعتی را تدارک دیده است. با این پک امکان پیمایش 174 مایل یا 280 کیلومتر مسافت وجود دارد. البته این میزان بر مبنای استاندارد چینی CLTC محاسبه شده و شاید در عمل برد حرکتی کمتر از آن باشد.

وولینگ مینی پرفروش ترین خودروی برقی چین

اگر این ادعا صحت داشته باشد، باید گفت در زمینه مسافت قابل پیمایش نسخه جدید وولینگ مینی پیشرفت قابل توجهی دارد. برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم مدل استاندارد با چهار پک باتری عرضه می‌شود که برد حرکتی با آنها بین 120 الی 170 کیلومتر متغیر است.

و اما قیمت؛ برای تازه‌ترین آورده وولینگ قیمت پایه‌ای برابر با 4200 دلار تعیین شده است. نسخه فول و کامل آن هم معادل 5700 دلار قیمت دارد. این اعداد با نرخ روز ارز معادل تقریبا 105 و 142 میلیون تومان می‌شوند، یعنی هم قیمت با تیبای آقای مدیرعامل!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی