ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خروج خودروسازان از روسیه
خودرو

نیسان نیز از روسیه خارج شد؛ دومینو تحریم‌ها همچنان برای روسیه ادامه دارد

با وضع تحریم‌های گسترده از سوی غرب، خروج خودروسازان از روسیه به یکی از خبرهای پرتکرار این روزها تبدیل شده است. آمریکا با محدود کردن صادرات روسیه اعلام کرد دسترسی این کشور به صادرات جهانی ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

با وضع تحریم‌های گسترده از سوی غرب، خروج خودروسازان از روسیه به یکی از خبرهای پرتکرار این روزها تبدیل شده است. آمریکا با محدود کردن صادرات روسیه اعلام کرد دسترسی این کشور به صادرات جهانی کالاهای مختلف از محصولات الکترونیکی و کامپیوتر گرفته تا نیمه‌ رساناها و قطعات هواپیما محدود می‌شود. به‌ این‌ ترتیب شرکت‌ها طرح‌های تولیدی خود را متوقف کرده یا به‌ دنبال خطوط عرضه جایگزینی هستند.

تحلیلگران عقیده دارند محدودیت فعلی در عرضه جهانی خودرو و قیمت بالای آن با توجه به شدت و مدت‌ زمان درگیری در اوکراین، خودروسازان و مصرف‌ کنندگان را تحت فشار قرار می‌دهد. افزایش قیمت نفت و آلومینیوم تمایل و توانایی مصرف‌ کنندگان برای خرید خودرو را تحت تاثیر قرار داده است.

حمله برنامه‌ ریزی‌ شده و گسترده روسیه به‌ اوکراین تاثیرات دومینویی زیادی را بر صنعت‌خودرو و زنجیره‌ تامین این صنعت گذاشته است. این حمله همچنین بسیاری از کمپانی‌های خودروسازی را به‌ تعلیق یا انتقال فعالیت‌هایشان به‌ کشورهای دیگر واداشته است.

در پی حمله روسیه به اوکراین، چندین خودروساز خبر از توقف تولید خود در این کشور متهاجم داده‌اند.

منابع خبری اعلام کردند که شرکت خودروسازی نیسان موتور، کار خود در کارخانه سنت پترزبورگ را متوقف خواهد کرد.

خروج نیسان از روسیه

شرکت خودروسازی نیسان موتور اعلام کرد: در چند روز آینده، فعالیت در کارخانه خود در شهر سن پترزبورگ روسیه را متوقف خواهد کرد.

پیش از این، شرکت خودروسازی ژاپنی چندملیتی بیان کرد که صادرات خودرو به روسیه را به حالت تعلیق درآورده است.

همچنین این شرکت انتظار دارد  که چالش‌های بیشتر، منجر به توقف و اختلال در تولید داخلی شود.

در راستای خروج خودروسازان از روسیه گفته شده است شرکت‌های آئودی، جگوار-لندروور، بی ام ‌و، مرسدس بنز، سیتروئن و جنرال موتورز هم صادرات خودرو به روسیه را متوقف کرده‌اند.

خودروسازان از جمله فولکس‌ واگن، بی ام ‌و و پورشه در تولید خود دچار مشکلات زیادی شده‌اند؛ زیرا این شرکت‌ها کابل‌های مورد نیاز در محصولات خود را از شرکت‌هایی واقع در غرب اوکراین تامین می‌کنند که حالا به‌ خاطر وقوع جنگ مجبور به‌ توقف فعالیت‌های خود شده‌اند و در نتیجه مخاطبان خود را تا حدی از دست خواهند داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی