نمایشگر «استودیو دیسپلی» اپل با رایانه‌های ویندوز سازگاری دارد

نمایشگر «استودیو دیسپلی» اپل با رایانه‌های ویندوز سازگاری دارد

اپل در رویداد Peek Performance خود از یک مانیتور 27 اینچی با رزولوشن 5K با نام «استودیو دیسپلی» رونمایی کرد که در حالت عادی با رایانه‌های مک و حتی برخی از آیپدها سازگار است. با این حال، اکنون گفته شده که رایانه‌های ویندوزی نیز از این دستگاه به همراه عملکرد وب‌کم و اسپیکر داخلی آن پشتیبانی می‌کنند و تنها برخی ویژگی‌های مختص مک آن عملکرد خود را از دست می‌دهند.

همانطور که سایت اپل توضیح می‌دهد، نمایشگر 27 اینچی استودیو دیسپلی با طیف وسیعی از مک‌ها و حتی برخی آیپدها سازگار است، اما این شرکت در بیانیه جدید خود درباره تجربه کار کردن با آن در سیستم‌های ویندوزی توضیح می‌دهد. طبق گفته وب‌سایت اپل؛ «ویژگی‌های دوربین استودیو دیسپلی و به‌روزرسانی‌های فریمور آن به اتصال مک نیاز دارند» اما «الکس بندر» سخنگوی اپل اعلام می‌کند که دوربین 12 مگاپیکسلی داخلی این نمایشگر هنگام استفاده توسط یک رایانه شخصی باید مانند یک وب‌کم USB معمولی کار کند.

استودیو دیسپلی

عملکرد ویژگی‌های مخصوص مک استودیو دیسپلی در ویندوز

البته او تایید کرد که ویژگی‌هایی مانند Center Stage در ویندوز در دسترس نخواهند بود. در حالی که از نظر تئوری، به نظر می‌رسد که کاربران در رایانه‌های ویندوزی خود با نمایشگر 27 اینچی بتوانند از سیری (Siri) یا AirPlay استفاده کنند، اما اپل توضیح داده که این نوع عملکرد نیز به مک محدود می‌شود.

اپل همچنین توضیح می‌دهد که وضوح مانیتور به دستگاه کاربران بستگی دارد. بنابراین هر کامپیوتری نمی‌تواند تصاویر و محتوا را با وضوح 5K و نرخ فریم 60 هرتز به نمایش بگذارد.

با این وجود، اگر کاربر یک رایانه ویندوز هستید، به نظر می‌رسد استودیو دیسپلی خرید خوبی نخواهد بود، زیرا گزینه‌های بسیار ارزان‌تری وجود دارند که همچنان عملکردهایی مانند اسپیکر یا وب‌کم را با نرخ تازی‌سازی بالاتری ارائه می‌کنند. اما اگر به طراحی اپل علاقه دارید، وضوح 5K آن شما را وسوسه می‌کند و مدام بین مک و رایانه شخصی ویندوز جابجا می‌شوید، خرید این مانیتور 1599 دلاری انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. البته بهتر است منتظر بررسی سایت‌های مختلف از این دستگاه باشید که عرضه آن تا اردیبهشت و خرداد به تعویق افتاد

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.