ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو ۲ ماه انبارهای خودروسازان بماند حذف تاییدیه استاندارد
خودرو

تهدید مجدد سازمان استاندارد؛ خودرویی را بیشتر از ۲ ماه انبار کنید تاییدیه استاندارد آن باطل می‌شود

چندی پیش سازمان بازرسی تذکرات لازم را به خودروسازان داده بود که خودروهای ناقص را جمع‌ آوری و وارد بازار شوند. اما این موضوع بر اساس برنامه اعلام شده به خودروسازان عملی نشده و به ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۲:۴۵

چندی پیش سازمان بازرسی تذکرات لازم را به خودروسازان داده بود که خودروهای ناقص را جمع‌ آوری و وارد بازار شوند. اما این موضوع بر اساس برنامه اعلام شده به خودروسازان عملی نشده و به همین دلیل، ترک فعل خودروسازان جزو مصادیق احتکار به حساب آمده است. در همین راستا اگر خودرو تازه تولیدی بیش از ۲ ماه در انبارهای خودروسازان بماند تاییدیه بازرسی کیفی استاندارد آن خودرو حذف خواهد شد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: «براساس تعهدنامه اخذ شده از خودروسازها اگر خودرو تازه تولیدی بیش از ۲ ماه در انبارهای خودروسازان بماند تاییدیه بازرسی کیفی استاندارد آن خودرو حذف خواهد شد.»

احسان ساده افزود: «خودرو تولید شده در صورتی که مدت طولانی در توقفگاه و در هوای آزاد نگهداری شود، تحت تاثیر نور آفتاب، خاک و شن و ماسه و هوازدگی قرار گرفته و دیگر خودرو نو محسوب نمی‌شود.»

وی ادامه داد: «اداره استاندارد در باره ایمنی خودروها تذکر جدی به خودروسازان داده و جلسات متعدد با آنان برگزار نموده و نسبت به رفع اشکالات موجود به آنها تذکر و هشدار داده است.»

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: «جلسات متعدد منجر به اخذ تعهدات 14 گانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعهدات 15 گانه تولیدکنندگان 2 خودروساز عمده شده که یکی از آنها ابطال تاییدیه های بازرسی برای خودروهای انبار شده است.»

وی افزود: «ایجاد سیستم هوشمند "کیو.آر.کد" و ردیابی محصولات از این طریق و الزام خودروسازان به استفاده از قطعات دارای استاندارد اجباری و تشویقی از دیگر تعهدات خودروسازان برای تامین ایمنی بیشتر تولیدات داخلی است.»

ساده در ادامه گفت: «در حال حاضر خودروسازان برای خودروهای انبار شده خود دریافت تاییدیه‌های مجدد استاندارد را از واحدهای بازرسی استاندارد آغاز کرده و اخذ این تعهدات در حال انجام است.»

وی با بیان این که شورای عالی استاندارد پس از 20 سال با حضور رییس جمهوری برگزار شد اظهار داشت: «در جریان این جلسات موضوع استاندارد اجباری خدمات پس از فروش خودرو نیز مطرح گردید.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

    ببینم کی از پس این خودرو ساز ها بر میاد آخر

مطالب پیشنهادی