ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تتر
تکنولوژی

استیبل‌کوین تتر درخواست اوکراین برای تحریم روسیه را نادیده گرفت

استیبل‌کوین تتر که رگولاتورها در چند وقت اخیر سخت‌گیری زیادی نسبت به آن داشته‌اند، درخواست دولت اوکراین برای توقف تمامی تبادلات مالی روسیه را نادیده گرفته است. با این حال، در توییتی اعلام شده که ...

استیبل‌کوین تتر که رگولاتورها در چند وقت اخیر سخت‌گیری زیادی نسبت به آن داشته‌اند، درخواست دولت اوکراین برای توقف تمامی تبادلات مالی روسیه را نادیده گرفته است. با این حال، در توییتی اعلام شده که این پروژه دائما در حال ارزیابی شرایط است تا مطابق تحریم‌های بین‌المللی رفتار کند.

به گزارش بلومبرگ، «میخایلو فدوروف»، معاون نخست وزیر اوکراین در توییتی از تتر و مدیر ارشد فناوری این شرکت «پائولو آردوینو» خواست تمام تبادلات مالی با روسیه را متوقف کند. فدوروف در ابتدای جنگ از همه صرافی‌های بزرگ رمزارزی خواسته بود حمایت از کاربران روس را متوقف کنند. ولی حالا برای اولین بار یک شبکه رمزارزی خاص را خطاب قرار داده است.

تتر تحریم‌های بین‌المللی را زیر نظر دارد

شرکت تتر در واکنش به این درخواست نوشت: «تتر به‌طور دائم وضعیت بازار را زیر نظر دارد تا اطمینان پیدا کند که تحرکات ناهنجار یا تدابیری که ممکن است مغایر با تحریم‌های بین‌المللی باشد، رخ نمی‌دهد.» این کمپانی تنها شرکتی نیست که تصمیم گرفته روابط تجاری خود را با روس‌ها قطع نکند.

تتر

اکثر صرافی‌های رمزارزی بزرگ از جمله کوین‌بیس و کراکن اعلام کرده‌اند که به‌رغم تبعیت از تحریم‌ها، معتقدند که قطع دسترسی کاربران روسیه برخلاف روح فناوری رمزارزهاست، چون این فناوری آمده که فارغ از هر گونه تداخل دولتی کار کند.

تتر در گذشته هم برای خروج پول در سطح جهانی استفاده شده بود، و اکنون احتمال داده می‌شود که روس‌ها برای حفظ سرمایه‌های خود از این رمزارز واسطه استفاده کنند. جریان تبدیل پول از روبل به بیت کوین اواخر سال گذشته میلادی 0.02 درصد بود اما اخیرا به 0.10 درصد رسیده است.

رمزارز تتر که ظاهرا پشتوانه دلاری دارد و با برخی از دیگر دارایی‌ها حمایت می‌شود، توسط یک شرکت خصوصی صادر می‌گردد. این شرکت خصوصی اطلاعات شفافی درباره سازوکارهای خود ارائه نکرده و پیش‌تر دادستان کل نیویورک از این شرکت بابت دروغ‌گویی درباره پشتوانه رزرو خود شکایت کرده بود. با این حال، پرونده مذکور بدون تایید یا رد خطاهای احتمالی بسته شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی