ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رمزارز روسیه
تکنولوژی

ثروتمندان روسیه برای حفظ سرمایه‌شان به صرافی‌های رمزارز در دبی هجوم برده‌اند

ثروتمندان روسیه از ترس مسدود شدن دارایی‌های خود در حال انتقال سرمایه‌ها از طریق رمزارز به دبی هستند. از آن سو، غربی‌ها نگرانند که فناوری رمزارزها بتواند به دور زدن تحریم‌ها کمک کند و عملا ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰

ثروتمندان روسیه از ترس مسدود شدن دارایی‌های خود در حال انتقال سرمایه‌ها از طریق رمزارز به دبی هستند. از آن سو، غربی‌ها نگرانند که فناوری رمزارزها بتواند به دور زدن تحریم‌ها کمک کند و عملا اثر تحریم‌ها را از بین ببرد.

بر اساس گزارش اختصاصی رویترز، شرکت‌های رمزارز امارات متحده عربی مورد هجوم میلیاردها دلار سرمایه از سمت شهروندان روسیه قرار گرفته‌اند. مقامات این شرکت‌ها می‌گویند روس‌ها به دنبال انتقال سرمایه‌های خود هستند تا بتوانند از دارایی‌هایشان محافظت کنند.

برخی روس‌ها برای سرمایه‌گذاری در بازار املاک امارات در حال استفاده از رمزارزها هستند و بقیه از این شرکت‌ها برای تبدیل ارزهای دیجیتال به سرمایه نقدی استفاده می‌کنند. یکی از این شرکت‌ها در 10 روز گذشته از سمت کارگزاری‌های سوئیسی درخواست‌های زیادی به منظور تبدیل میلیاردها دلار سرمایه به بیت کوین دریافت کرده چون مشتریان روسی نگرانند که سوئیس دارایی‌های آن‌ها را مسدود کند. این شرکت مدعی است که هر درخواست ارزشی کمتر از 2 میلیارد دلار نداشته است.

بیت کوین روسیه

اداره سرپرستی بازارهای مالی سوئیس هنوز نسبت به این گزارش اظهارنظر نکرده، اما دبیرخانه امور اقتصادی سوئیس (SECO) می‌گوید دارایی‌های رمزارزی هم مشمول همان تحریم‌هایی هستند که برای دارایی‌های عادی روس‌ها در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اگر یک نفر تحریم شود، دارایی‌های رمزارزی او هم مسدود خواهد شد.

دبی بازار امن ثروتمندان روسیه می‌شود؟

دبی به خاطر عدم جبهه‌گیری در اختلاف میان متحدان غربی و مسکو به مأمن مناسبی برای ثروتمندان روسیه تبدیل شده که می‌خواهند سرمایه‌های خود را به یک محل امن منتقل کنند. از آن سو، دیپلمات‌های غربی در چند وقت اخیر به‌صورت مکرر درباره انتقال پول‌های ثروتمندان روسیه به دبی ابراز نگرانی کرده بودند.

به دنبال این اتفاقات، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) چندی پیش امارات متحده را به فهرست خاکستری خود اضافه کرد تا برای مقابله با جرایم مالی و پولشویی مبادلات مالی این کشور را بیشتر تحت نظر قرار دهد. دولت دبی و بانک مرکزی امارات هنوز واکنشی نسبت به این گزارش نشان نداده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی