ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متاورس
تکنولوژی

کاهش سریع و چشمگیر میزان جستجوی متاورس و NFT در گوگل

میزان علاقه و توجه به متاورس همزمان با تغییر نام فیسبوک به متا به اوج خود رسید. اما حالا گوگل ترندز تغییر وضعیت محسوسی را در میزان جستجوهای NFT و متاورس نشان می‌‌دهد. با نگاهی ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

میزان علاقه و توجه به متاورس همزمان با تغییر نام فیسبوک به متا به اوج خود رسید. اما حالا گوگل ترندز تغییر وضعیت محسوسی را در میزان جستجوهای NFT و متاورس نشان می‌‌دهد.

با نگاهی به نمودار گوگل ترندز، میزان جستجوی کلمات متاورس و NFT به خوبی نشان می‌دهد که در ماه ‌ژانویه ظاهرا توجه عمومی به این حوزه‌ها بیشتر بوده و آمار جستجوی موتور جستجوی گوگل در نقطه پیک قرار داشته ولی به مرور این نمودار سیر نزولی را طی کرده و افت محسوسی را در میزان جستجو نشان می‌‌دهد.

به نظر می‌رسد با گذشت زمان ترس از سرمایه‌گذاری در حوزه NFT افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که چند ماه قبل چنین رویکردی وجود نداشت و NFT توانسته بود توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. همانطور که در نمودار مشخص است، زمانی که فیسبوک نام خود را به متا تغییر داد و تبلیغات خود را در مورد آینده فضای دیجیتال مطرح کرد میزان جستجوی متاورس اوج گرفت ولی شاید به دلیل آنکه فیسبوک نتوانست چشم انداز منسجمی در این زمینه ارائه دهد، شرایط پایدار نماند.

میزان جستجوی متاورس در گوگل

با نگاهی به میزان جستجوی اصطلاحات دیگری مانند کریپتو، بلاکچین، اتریوم و بیت کوین به خوبی مشخص است که بهار سال گذشته میزان جستجوی این کلمات روند رو به رشدی داشته و اکنون به وضعیت نسبتا پایداری رسیده است. میزان جستجوی وب 3 نیز شبیه به NFT است.

گفتنی است NFTها نیز حدود اواخر ژانویه در نقطه اوج خوبی مورد توجه قرار گرفتند ولی از آن زمان این میزان علاقه کاهش پیدا کرد. برخی تحلیلگران بازار می‌گویند حمله نظامی روسیه به اوکراین باعث شده که میزان علاقه به این دو حوزه کمتر شود و یکی از دلایل چنین تغییری را به این موضوع نسبت می‌دهند. اما برخی دیگر افت توجه به متاورس و NFT را بی‌ارتباط با حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌دانند و می‌گویند این روند از یک ماه قبل از حمله نظامی شروع شده و دلایل دیگری غیر از موضوع روسیه و اوکراین دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی