ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرعت اینترنت
تکنولوژی

جدیدترین گزارش Speedtest از کاهش سرعت اینترنت موبایل ایران حکایت دارد

یکی از معتبرترین منابع برای اطلاع از وضعیت سرعت اینترنت در جهان اسپیدتست است که به صورت ماهانه گزارشی را در این رابطه منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار گزارش ماه ژانویه 2022 هستیم. طبق ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

یکی از معتبرترین منابع برای اطلاع از وضعیت سرعت اینترنت در جهان اسپیدتست است که به صورت ماهانه گزارشی را در این رابطه منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار گزارش ماه ژانویه 2022 هستیم. طبق داده‌های ارائه شده در این گزارش، سرعت اینترنت‌ ثابت در ایران افزایش ناچیزی نسبت به ماه قبلی‌اش پیدا کرده، اما سرعت اینترنت موبایل کاهش سرعت تقریبا چشمگیری داشته است.

طبق گزارش ماه ژانویه، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش داشته که تغییر آن در اینترنت ثابت بیشتر قابل مشاهده است. سرعت جهانی اینترنت ثابت در اولین ماه میلادی از سال 2022 به 59.86 مگابیت بر ثانیه رسیده که این میزان در ماه قبلش 59.77 مگابیت بر ثانیه بوده است.

سرعت اینترنت
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در ژانویه 2022

در همین حال میانگین سرعت‌ اینترنت موبایل جهان در ماه ژانویه نیز افزایش ناچیزی پیدا کرده و از 29.54 مگابیت بر ثانیه به 29.60 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران در ژانویه 2022

اما داده‌های اسپیدتست درباره وضعیت اینترنت ایران چه چیزی را نشان می‌دهد؟ طبق اطلاعات ارائه شده، میانگین سرعت‌ اینترنت ثابت ایران در ماه ژانویه به 10.39 مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به ماه قبل با سرعت 9.92 مگابیت بر ثانیه، رشد را تجربه کرده است. همچنین ایران با 2 پله صعود، اکنون در جایگاه 141 جهان قرار دارد.

سرعت اینترنت
میانگین سرعت‌ اینترنت ثابت و موبایل ایران در ژانویه 2022

البته سرعت اینترنت موبایل ایران همچنان روند نزولی خود را ادامه می‌دهد و از 24.03 مگابیت بر ثانیه به 23.10 مگابیت بر ثانیه رسیده است. در زمینه اینترنت موبایل، ایران اکنون در جایگاه 77 جهان قرار دارد.

سرعت اینترنت
بالاترین سرعت‌ اینترنت ثابت و موبایل جهان در ژانویه 2022

رتبه‌های اول تا سوم اینترنت ثابت جهان در ماه ژانویه تغییرات زیادی پیدا کرده و حالا موناکو با دو پله صعود در صدر لیست به چشم می‌خورد. پس از آن کشورهای سنگاپور و شیلی به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم اینترنت ثابت جهان قرار گرفته‌اند. در بخش اینترنت موبایل اوضاع تقریبا تغییری نکرده و امارات متحده عربی به همراه نروژ همچنان برترین‌ها هستند و قطر با رشد دو پله‌ای موفق شده در جایگاه سوم لیست قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • vahid khatami
  vahid khatami | ۲۷ اسفند ۱۴۰۰

  عزیزان هواهش میکنم در خصوص اعلام خبرها کمی مطالعه بیشتر و با دقت بخونید.
  موسسه به نام speed test نداریم و به این نام محاوره ای معروف شده فقط . اسم موسسه جهانی ookla هست. گزارش مربوط به تست سرعت توسط سایت speed test در پایان ماه فوریه اعلام شده.
  سرعت نت همراه ایران ۲۲.۴۲ مگابیت بر ثانیه و با ۳ پله سقوط در جایگاه ۸۰ رده بندی قرار گرفت و فاجعه مطلبی هست که گفتید افزایش پیدا کرده!!! سرعت نت ثابت با ۴ پله سقوط در جایگاه ۱۴۵ با مقدار ۹.۷۸ مگابیت بر ثانیه قرار گرفت . لینک مطلب:
  https://www.speedtest.net/global-index#fixed
  واقعا متاسفم

 • Galaxy S
  Galaxy S | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

  :/

مطالب پیشنهادی