ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

افزایش قیمت سوخت در آمریکا و ثبت رکوردهای جدید؛ هر گالن بنزین 4.17 دلار

حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌هایی که علیه این کشور وضع شده، افزایش قیمت سوخت در آمریکا را در پی داشته است. طبق داده‌های موجود میانگین قیمت سوخت در ایالات متحده به ۴.۱۷ دلار رسیده، ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵

حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌هایی که علیه این کشور وضع شده، افزایش قیمت سوخت در آمریکا را در پی داشته است. طبق داده‌های موجود میانگین قیمت سوخت در ایالات متحده به ۴.۱۷ دلار رسیده، این رقم برای میانگین هفته قبل برابر با ۴.۱۰ دلار است. برای اینکه درک بهتری نسبت به شدت افزایش داشته باشید، باید گفت در مقایسه با هفته قبل‌تر میانگین قیمت ۵۰ سنت و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل این رقم ۱.۳۱ دلار افزایش یافته است.

افزایش قیمت سوخت

بر اساس نقشه انجمن خودروسازان آمریکا، کالیفرنیا جاییست که گران‌ترین سوخت را دارد. شهروندان این ایالت برای هر گالن سوخت (معادل ۳.۷ لیتر) باید ۵.۴۴ دلار پرداخت کنند. یک محاسبه ساده نشان می‌دهد هر لیتر سوخت در این ایالت ۱.۴ دلار قیمت دارد، یعنی چیزی نزدیک به ۴۰ هزار تومان! گفته می‌شود در برخی شهرها قیمت هر گالن بنزین سوپر از ۶ دلار فراتر رفته است.

اما در مقابل ایالت‌هایی مثل داکوتای شمالی و تگزاس سوخت را با قیمت کمتری به شهروندان عرضه می‌کنند. در این ایالت‌ها قیمت هر گالن سوخت هنوز زیر ۴ دلار است.

افزایش قیمت سوخت

ارقامی که در بالا ذکر شد مربوط به بنزین بودند. اوضاع برای گازوئیل هم اصلا مساعد نیست و میانگین قیمت هفتگی آن با ۷۵ سنت افزایش به ۴.۸۴۹ دلار در هر گالن رسیده است. پس از جولای ۲۰۰۸ که در آن قیمت هر گالن گازوئیل برابر با ۴.۸۴۵ دلار بود، این رقم یک رکورد جدید محسوب می‌شود. مثل بنزین، گازوئیل هم در ایالت های مرکزی و میانی از قیمت کمتری برخوردار است. کالیفرنیا در این زمینه باز هم رکورددار بوده و میانگین یک گالن گازوئیل در آن برابر با ۵.۷۶ دلار است.

حتما در جریان هستید که حمله روسیه به اوکراین باعث افزایش شدید قیمت نفت شده است. افزایش قیمت سوخت در آمریکا هم در این مسئله ریشه دارد. با توجه به تحریم واردات انرژی از روسیه از سوی دولت آمریکا، انتظار می‌رود در روزهای آینده قیمت سوخت در این کشور با تلاطم بیشتری همراه باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • avvvvab
    avvvvab | ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

    طرفدار سیاست نیستم؛ ارزش طرفداری هم ندارد ولی دنیا بخاطر دلقک یهودی تمام تخم‌مرغهاش را در سبد جنگ با روسیا گذاشته. فکر نمی‌کند اگر پوتین در تگنا قرار گیرد ممکن است از بمب اتم استفاده نماید. کمترین خطر جنگ جهانی هم قحطی است. چون اگر نفت به چندصد دلار برسد آنوقت قیمت سوخت لیتری چقدر خواهد شد؟ وسایل حمل و نقل از پس بودجۀ سوخت بر نخواهند آمد و دیگر ماشین دودی نمی‌صرفد: همه چیز متوقف میشود/ به قهقرا می‌رود.
    و السلام

مطالب پیشنهادی