ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شورای عالی فضای مجازی
فناوری ایران

شورای عالی فضای مجازی: طرح صیانت در مجلس به سرانجام برسد

اعضای شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه وظیفه قانون‌گذاری بر عهده مجلس است، تاکید کردند طرح صیانت در مجلس به سرانجام برسد. این در حالی است که دبیر شورای عالی فضای مجازی و ...

اعضای شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه وظیفه قانون‌گذاری بر عهده مجلس است، تاکید کردند طرح صیانت در مجلس به سرانجام برسد. این در حالی است که دبیر شورای عالی فضای مجازی و رهبری چندی پیش، خواستار ورود دولت به ماجرای فضای مجازی شده بودند.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، شورای عالی فضای مجازی امروز در آخرین جلسه سال 1400 این شورا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، بررسی وضعیت فضای مجازی کشور را در دستور کار قرار داد.

در جلسه امروز برخی از اعضای شورای عالی فضای مجازی طرح صیانت را که در مجلس شورای اسلامی مطرح است به بحث گذاشتند. اعضای شورا تاکید کردند چون وظیفه قانون‌گذاری به عهده مجلس است، این طرح نیز بهتر است در مجلس به سرانجام برسد.

این موضوع در حالی در این جلسه عنوان شده که دبیر شورای عالی فضای مجازی در ابتدای هفته، ضمن اعلام مخالفت خود با طرح صیانت، عنوان کرده بود ادامه یافتن این طرح به صلاح نیست و دولت باید ورود کرده و قانونی را پیشنهاد کند.

همچنین ناگفته نماند یکی از نمایندگان مجلس نیز اخیرا با انتشار توییتی، اعلام کرده بود رهبری در مجلس خبرگان با اشاره به وضعیت فضای مجازی، رفع مشکلات آن را به دولت سپرده است: «اگرچه فضای مجازی مشکلاتی دارد، ان‌شاءالله جناب آقای رئیسی و دوستان‌شان باید همت کنند و هرچه زودتر این مشکلات برطرف شود».

در واقع به نظر می‌رسد با وجود نظرات بالاترین مقام سیاسی کشور و بالاترین مقام ICT کشور، در نهایت شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیسی، دولت نشان داده که تمایلی به ورود به ماجرای طرح صیانت و ساماندهی فضای مجازی را ندارد.

در جلسه امروز شورا همچنین روند پیشرفت ایجاد شبکه ملی اطلاعات پیگیری و مقرر شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش اقدامات سایر دستگاه‌ها را در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات به نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال آینده ارائه کند.

علاوه بر این مقرر شد شرح وظایف کمیسیون‌های عالی تنظیم مقررات شورای عالی فضای مجازی آماده و به جلسه آینده این شورا ارائه شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی