ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

قطعی فیبر، سایت اپراتورهای تلفن همراه را دچار اختلال کرد

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با بیان اینکه، ۱۸۰ سایت اپراتورهای تلفن همراه قطع شده‌اند، از وضعیت در حال نوسان ۹۳ سایت دیگر خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۵

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با بیان اینکه، ۱۸۰ سایت اپراتورهای تلفن همراه قطع شده‌اند، از وضعیت در حال نوسان ۹۳ سایت دیگر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، «محمد امامی» با اشاره به اختلال پیش آمده برای سایت‌های اپراتورهی تلفن همراه، گفت: «در حال حاضر ۱۱۱ سایت همراه اول، ۵۳ سایت ایرانسل و ۱۶ سایت رایتل در شهرهای تهران، پرند، رباط کریم و اسلامشهر به دلیل قطعی فیبر شرکت مخابرات ایران دچار اختلال شده و ۹۳ سایت اپراتور رایتل در وضعیت در حال نوسان قرار گرفته‌اند.»

او با اشاره به اینکه اختلال ایجاد شده، پوشش تکنولوژی‌های مختلف ۳G، ۲G و ۴G را در بر می‌گیرد گفت: «رگولاتوری به‌ طور مستمر در حال پیگیری از شرکت مخابرات ایران و اپراتورها برای رفع قطعی فیبر و استفاده جایگزین از مایکروویو است تا اختلالات ایجاد شده برای سرویس‌های کاربران رفع شود.»

تکرار اختلال در پوشش اینترنت در آستانه نوروز

هفته‌های گذشته هم آتش‌سوزی در یکی از مراکز زیرساختی اینترنت ایران باعث شد برای ساعاتی اینترنت برخی از دیتاسنترهای مهم ایران قطع شود و همین باعث قطعی ارتباط کاربران ADSL و همچنین عدم دسترسی به تعدادی از سایت‌‌های ایرانی شد.

بروز آتش‌سوزی در سالن کولوکیشن شرکت زیرساخت باعث از دست رفتن بخشی از ارتباطات اینترنتی ایران شده بود. بعد از این حادثه هم مهدی سالم مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات آتش‌سوزی ناشی از اتصال برق در مرکز LCT (مرتبط با شرکت ارتباطات زیرساخت) را دلیل قطعی اینترنت اعلام کرد.

ساعتی بعد از این اتفاق فتاحی، مدیرعامل شرکت زیرساخت در گفت‌وگو با شبکه خبر قطعی برق در یکی از مراکز زیرساختی شرکت ارتباطات زیرساخت را باعث این اتفاق دانست.

فتاحی گفت که آتش‌سوزی در سیستم UPS منجر به حریق در این مرکز و قطعی اینترنت شده که با همکاری سازمان آتش‌نشانی آتش مهار شد. وی افزود که همکارانش در شرکت زیرساخت به سرعت مشکل اینترنت را برای استفاده کاربران حل کرده‌‌اند.

تکرار حوادث مختلف که منجر به اختلال در سیستم اینترنت کشور شده نگرانی درمورد مدیریت اینترنت را افزایش داده است. در ماه‌های اخیر کاهش حجم پهنای باند به دلیل آسیب فیبرهایی که از اقیانوس عبور کرده و از طرفی آسیب به مناطقی از اوکراین و اثرگذاری آن در پهنای باند اینترنت کشور هم تجربه شده که موجب نارضایتی کاربران از وضعیت اینترنت کشور شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

    امسال کشور چقدر با اختلال روبرو شد!

مطالب پیشنهادی