ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

در مراسم بهترین های سال مایکت اعلام شد: سرمایه‌گذاری‌هایی در حوزه بازی‌های موبایلی در ۱۴۰۱

بهترین‌های سال مایکت در رویداد سالیانه «جوایز مایکت» مشخص شدند. این رویداد یک مسابقه درون برنامه‌ای است که در محیط استور اندرویدی مایکت برگزار شده و با اضافه شدن بخش‌های دیگر به آن سعی کرده ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۴

بهترین‌های سال مایکت در رویداد سالیانه «جوایز مایکت» مشخص شدند. این رویداد یک مسابقه درون برنامه‌ای است که در محیط استور اندرویدی مایکت برگزار شده و با اضافه شدن بخش‌های دیگر به آن سعی کرده تا برندگان بیشتری را در حوزه‌های مختلف به کاربران معرفی کند.

صبح امروز ۲۴ اسفند ماه مایکت نشست خبری پیرامون این رویداد برگزار کرد و در ابتدای آن به ارائه‌ای از آمارهای مایکت پرداخته شد. بر این اساس اعلام شد که حالا تعداد نصب‌های فعال مایکت به مرز ۳۰ میلیون رسیده است و این استور اندرویدی روزانه بیش از ۴ میلیون بازدید را تجربه می‌کند. هم‌چنین در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ عنوان فیلم و سریال روی سرویس ویدئویی (VoD) مایکت در دسترس هستند. 

در این نشست همچنین مدیران مایکت در پاسخ به دیجیاتو درباره تعامل با بازی‌های خارجی و عرضه قانونی آنها در استور اندرویدی مایکت اعلام کردند که آنها تلاش دارند تا این موضوع محقق شود: «در سالیان گذشته تعداد بازی‌های قانونی بیشتری در مایکت وجود داشت که با همکاری بین‌المللی عرضه می‌شد و حتی از پرداخت درون برنامه‌ای نیز بهره‌مند بود اما تعداد این موارد با توجه به تحریم‌ها روز به روز کاهش پیدا کرده است. این موارد در حال حاضر در مایکت حضور دارند اما کمرنگ هستند.»

مدیران مایکت با تاکید بر اینکه اساسا تمرکز این استور اندرویدی حمایت از بازی‌های داخلی است اعلام کردند که در این راستا سرمایه‌گذاری مستقیم مالی روی هیچ بازی انجام ندادند اما قصد دارند که در سال آینده به این سمت و سو هم پیش بروند: «در برنامه‌های سال آینده خود این موضوع را گنجانده‌ایم که حمایت‌مان از بازی‌های ایرانی در سطح پروموشن و فقط روی انتشار آنها نباشد و به سرمایه‌گذاری مستقیم هم فکر کردیم.»

بهترین‌های امسال در مجموع در ۱۴ بخش برگزار شد. با توجه به پارامترهایی که همواره در چینش لیست‌ها، محتواها و اپلیکیشن‌های مایکت صورت می‌گیرد، بهترین‌های اندروید امسال انتخاب شدند. در جواز امسال نام‌ برنامه‌هایی چون همراه کارت، طاقچه، دیجی کالا و... به چشم می‌خورد و در بخش بازی‌های موبایلی نیز عناوینی چون پسرخوانده و بزن بهادر و گلمراد نیز شایسته جوایزی شدند.

انتخاب این جوایز بر عهده شورای سردبیری مایکت بوده و تنها یک جایزه مردمی در این لیست وجود دارد که خود کاربران در بخش بازی‌های موبایلی به آن رای دادند و بازی «شهربانو» به عنوان بهترین بازی از دیدگاه کاربران شناخته شد.

در این مراسم تندیس‌هایی به برندگان نیز اهدا شد

در ادامه لیست کامل برندگان جوایز سالیانه‌ی مایکت در سال ۱۴۰۰ شامل اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و انتخاب مردمی در بخش بازی‌ها را مشاهده می‌کنید.

بزن بهادربهترین بازی از نظر صداگذاری
پسرخواندهبهترین بازی از نظر طراحی هنری
کلش اف زامبیبهترین بازی چند نفره
کوییز آو کینگزمحبوب‌ترین بازی ایرانی
گلمراد بهترین خط داستانی
دیجی کالابهترین برنامه خرید آنلاین
طاقچهبهترین برنامه رشد فردی
لرنیتبهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی
بلدمحبوب‌ترین مسیریاب ایرانی
دیجیتونبهترین برنامه سرگرمی برای کودکان
نوبیتکسبهترین برنامه سرمایه‌گذاری دیجیتال
فیلیمومحبوب‌ترین برنامه پخش آنلاین فیلم و سریال
همراه کارتبهترین برنامه صنعت فین‌تک
شهربانوبهترین بازی سال از دیدگاه کاربران
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی