ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

آقامیری به‌عنوان معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات منصوب شد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمدامین آقامیری» به‌عنوان معاون فناوری و نوآوری این وزارتخانه منصوب شد. او جایگزین هاشمی در این سمت شد. به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز روابط عمومی ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۵

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمدامین آقامیری» به‌عنوان معاون فناوری و نوآوری این وزارتخانه منصوب شد. او جایگزین هاشمی در این سمت شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «عیسی زارع پور» ضمن تقدیر و تشکر از «ستار هاشمی»، طی حکمی «محمدامین آقامیری» را به سمت معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.

بر اساس حکم صادر شده، ماموریت ویژه آقامیری در دوره مسئولیت خود، «همکاری و هماهنگی با بخش‌های ذی‌ربط خصوصی و دولتی برای رسیدن به سهم ده درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی در افق 1404»، «توسعه اشتغال مبتنی بر فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور و ایجاد سالانه حداقل 150 هزار شغل جدید»، «بسترسازی برای بومی‌سازی تجهیزات موردنیاز شبکه ملی اطلاعات در داخل کشور»، «جهت‌دهی و همسوسازی فعالیت بخشه‌ای مختلف وزارتخانه در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال» و «توسعه صادرات محصولات و خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات» است.

آقامیری دانش‌آموخته دکترای مدیریت، کارشناسی ارشد مدیریت MBA و کارشناسی مهندسی برق هر سه از دانشگاه صنعتی شریف است. وی بیش از 15 سال سابقه فعالیت در بخش خصوصی و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و راهبری تولید و توسعه محصولات فناورانه را در کارنامه خود دارد.

«رئیس پژوهشکده فناوری‌های راهبردی شهید رضایی»، «رئیس هیئت‌مدیره شرکت پیشران الکتریک شریف»، «عضو هیئت‌مدیره شرکت فن گستران خودروی توسن»، «نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت اندیشه گستر مبین»، «مشاور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان»، «عضو هیئت مدیره مرکز نوآوری فرهنگی امید (شتابدهنده امید)» و «مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف» ازجمله مهم‌ترین مسئولیت‌های وی بوده است.

گفتنی است از مهر ماه 1398 تا بهمن 1400، «ستار هاشمی»، عهده‌دار این سمت بود که هم‌اکنون به عنوان معاونت توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مشغول به کار شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی