مایکروسافت در مسیر شیائومی: احتمال اضافه شدن تبلیغات به ویندوز 11

مایکروسافت در مسیر شیائومی: احتمال اضافه شدن تبلیغات به ویندوز 11

مایکروسافت با ارائه ویندوز 11 توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند. با این حال، ردموندی‌ها می‌خواهند محصولاتشان را از طریق اپ‌های این سیستم عامل تبلیغ کنند و به نظر می‌رسد فایل اکسپلورر هم در آینده از تبلیغات در امان نخواهد بود.

اگر چنین کاری برایتان آشنا به نظر می‌رسد، باید بگوییم که پیش‌تر شیائومی هم تبلیغات را در محیط رابط‌ کاربری محصولات خود قرار داده بود تا درآمدزایی داشته باشد. حال ممکن است مایکروسافت سیاستی مشابه با شیائومی را در پیش بگیرد. ظاهرا ردموندی‌ها می‌خواهند یک سرویس تبلیغاتی را به فایل اکسپلورر ویندوز 11 اضافه کنند

فایل اکسپلورر ویندوز 11 میزبان تبلیغات می‌شود؟

بر اساس اسکرین‌شات ثبت شده توسط یک کاربر توییتر، ظاهرا فایل اکسپلورر مایکروسافت قرار است به یک سرویس تبلیغاتی مجهز شود. این فرد یکی از کاربران پروژه ویندوز اینسایدر بوده و این اسکرین‌شات او در بیلد 22572 کانال توسعه‌دهندگان ویندوز اینسایدر به ثبت رسیده است.

تبلیغات در فایل اکسپلورر ویندوز

باید بگوییم که محتوای این تبلیغ، مربوط به Microsoft Editor است. مایکروسافت ادیتور یک ابزار تصحیح دستور زبان و رقیب Grammarly محسوب می‌شود.

در این اسکرین شات می‌توان دید که تبلیغ مربوطه در پوشه Documents نمایش داده شده است. بنابراین احتمال می‌رود این تبلیغات تنها در پوشه‌های خاصی قرار می‌گیرند.

جالب آن‌که تبلیغ مربوطه تاکنون توسط بسیاری از کاربران ویندوز اینسایدر مشاهده نشده است. بنابراین احتمال دارد که این موضوع تنها یک آزمایش کوچک در فایل اکسپلورر ویندوز توسط مایکروسافت بوده باشد. مایکروسافت در سال 2017 نیز تبلیغات را به فایل منیجر ویندوز آورد، اما مورد انتقادات شدیدی قرار گرفت و آن را حذف کرد.

با این وجود سابقه مایکروسافت هم چندان درخشان نیست، زیرا این برند سابقه چنین کارهایی را داشته است. مایکروسافت پیش‌تر در برنامه‌هایی مانند Office برنامه‌های خود را تبلیغ کرده بود. این موضوع برای بسیاری از کاربران آزاردهنده و ناخوشایند است.

مایکروسافت این تبلیغات را در محصولات پولی خود مانند ویندوز و آفیس قرار داده و این‌ کارها رضایت‌بخش نیستند. بسیاری از کاربران نمی‌خواهند که فایل اکسپلورر ویندوز هم به تبلیغات مایکروسافت آلوده شود. در نتیجه ممکن است مایکروسافت پیش از نهایی کردن این تغییر، از تصمیم خود بازگردد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.