ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیستم تشخیص سقوط اپل واچ
تکنولوژی

سیستم تشخیص سقوط اپل واچ با نجات جان یک پیرزن، منجر به تشخیص سرطان ریه وی شد

اپل واچ مجهز به سیستم‌های نجات اضطراری مختلفی است و سیستم تشخیص سقوط این ساعت هوشمند، معروف‌ترین آن‌هاست. این بار سیستم تشخیص سقوط اپل واچ، جان یک زن سالخورده را نجات داده و در ادامه، ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰

اپل واچ مجهز به سیستم‌های نجات اضطراری مختلفی است و سیستم تشخیص سقوط این ساعت هوشمند، معروف‌ترین آن‌هاست. این بار سیستم تشخیص سقوط اپل واچ، جان یک زن سالخورده را نجات داده و در ادامه، سبب کشف سرطان ریه در او شده است.

اپل واچ پیش از این، بارها جان افراد را با سیستم تشخیص سقوطش نجات داده و این موضوع جدید نیست. این بار، ساعت هوشمند معروف کوپرتینویی‌ها ناجی یک زن سالخورده شده است.

سیستم تشخیص سقوط اپل واچ ناجی زن سالخورده روس شد

سیستم تشخیص سقوط اپل واچ

به نقل از AppleInsider، اپل واچ به روند نجات کاربران ادامه داده و این بار نوبت به یک پیرزن روس رسیده است. «ریلین هکنورث»، زن سالخورده‌ای بوده که اپل واچ جانش نجات داده است. او در فلوریدای آمریکا زندگی می‌کند.

ظاهرا هکنورث ناگهان بی‌هوش شده، اما خوشبختانه او اپل واچ خود را روی دستش داشته است. این ساعت هوشمند با مرکز خدمات اضطراری 911 ارتباط برقرار کرده و خوشبختانه افراد امدادگر به موقع در صحنه حضور پیدا کرده‌اند.

یکی از امدادگران اظهار داشته که این عملکرد ساعت هوشمند اپل واچ، بی‌نظیر بوده است. این ساعت هوشمند با 911 تماس برقرار کرده و با ارسال موقعیت مکانی خود، این امکان را داد تا امدادرسانی در زمان مناسبی انجام شود.

جالب است که اپل واچ توانسته با یک تیر، دو نشان بزند؛ زیرا پس از انتقال هکنورث به بیمارستان، مشخص شده که ریه او حاوی یک توده سرطانی بوده است. او هم اکنون در انتظار درمان قرار دارد.

این اپل واچ یک هدیه از سوی فرزند هکنورث به مناسبت کریسمس بوده است. آن‌ها حتی نمی‌دانستند که چنین قابلیتی برای کاربران 55 ساله و یا پیرتر به طور پیش‌فرض فعال می‌شود.

این تنها سیستم تشخیص‌دهنده سقوط اپل واچ نیست که توانسته جان افراد را نجات دهد؛ بلکه سنسور ضربان قلب این ساعت هوشمند موفق شده تا نوسان ضربان قلب کاربران را شناسایی کند و به آن‌ها هشدارهای سلامتی را نمایش دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی