ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

گوگل به بدرفتاری با کارمندان رنگین پوست و تعصبات نژادی متهم شد

گوگل در شکایت جدیدی به تعصب نژادی سیستماتیک علیه کارمندان رنگین پوست خود متهم شده است. در این شکایت توضیح داده شده که غول موتور جستجو این دسته از کارمندان خود را در مشاغل سطح ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

گوگل در شکایت جدیدی به تعصب نژادی سیستماتیک علیه کارمندان رنگین پوست خود متهم شده است. در این شکایت توضیح داده شده که غول موتور جستجو این دسته از کارمندان خود را در مشاغل سطح پایین استخدام می‌کند، حقوق کمتری به آن‌ها می‌دهد و فرصت پیشرفت را به دلیل نژادشان از آن‌ها سلب می‌کند.

بر اساس یک شکایت دسته جمعی، در شرکت گوگل نوعی «فرهنگ شرکتی نژادپرستانه جهت‌دار» وجود دارد که به نفع مردان سفید پوست است. طبق گزارش رویترز، تنها 4.4 درصد از کارکنان و حدود 3 درصد از مدیران ارشد و نیروی کار فنی غول موتور جستجو را رنگین پوستان تشکیل می‌دهند.

شاکی این پرونده که «آوریل کرلی» نام دارد، همچنین ادعا کرده که آلفابت کارمندان سیاه پوست را در معرض محیط کاری ناسازگاری قرار می‌دهد. به عنوان مثال، این دسته از کارمندان اغلب باید کارت شناسایی خود را نشان دهند یا توسط نیروهای حراست پردیس مانتین ویو، کالیفرنیا مورد بازجویی قرار گیرند.

گوگل

استخدام و اخراج کرلی؛ اولین جرقه اتهامات گوگل

کرلی در سال 2014 توسط گوگل استخدام شد تا برنامه‌ای را برای توسعه کالج‌های سیاه پوستان طراحی کند. اما او عقیده دارد که استخدامش یک «حقه بازاریابی» بوده است، زیرا سرپرستان بلافاصله شروع به تحقیر کار او کردند و همچنین با توصیف او به عنوان یک زن رنگین پوست «خشمگین»، از ترفیع او جلوگیری کردند.

سرانجام گوگل او را در سپتامبر 2020 و پس از اینکه با همکارانش روی لیستی از اصلاحات مورد نظر کار می‌کردند، اخراج کرد.

این خبر در حالی منتشر شده که وزارت مشاغل و مسکن عادلانه کالیفرنیا تحقیقات خود در مورد رفتار گوگل با کارمندان زن رنگین پوست و تبعیض احتمالی در محل کار آن‌ها را آغاز کرده است.

«بنجامین کرامپ»، وکیل شناخته شده آمریکایی که نماینده کرلی است در بیانیه‌ای گفت:

«در حالی که گوگل ادعا می‌کند به دنبال افزایش تنوع در محل کار خود است، در واقع به کارمندان رنگین پوست خود کمتر توجه دارد، حقوق کمتری به آن‌ها می‌دهد و با آن‌ها بدرفتاری می‌کند.»

کرلی با شکایت خود به دنبال جبران خسارات و غرامت از دست رفته کارمندان رنگین پوست فعلی و سابق گوگل و بازگرداندن آن‌ها به سمت مناسب خود است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی