ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مک استودیو
تکنولوژی

کالبدشکافی مک استودیو از قابلیت ارتقای SSD خبر می‌دهد [تماشا کنید]

ویدیویی که از کالبدشکافی مک استودیو منتشر شده، علاوه بر این که جزئیات داخل از جمله چیپ M1 اولترا را فاش می‌کند، از قابلیت ارتقای SSD آن خبر می‌دهد. اولین نکته جالب در مورد مک ...

علی باقرزاده
نوشته شده توسط علی باقرزاده | ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

ویدیویی که از کالبدشکافی مک استودیو منتشر شده، علاوه بر این که جزئیات داخل از جمله چیپ M1 اولترا را فاش می‌کند، از قابلیت ارتقای SSD آن خبر می‌دهد.

اولین نکته جالب در مورد مک استودیو نحوه باز کردن آن است؛ چون در نگاه اول هیچ پیچی روی دستگاه دیده نمی‌شود و تا پیش از این به نظر می‌رسید باز کردن مک استودیو چندان راحت نباشد. اما در این ویدیو مشخص است که اپل به طرز هوشمندانه‌ای پیچ‌ها را در زیر حلقه لاستیکی زیر دستگاه مخفی کرده است.

امکان ارتقای SSD مک استودیو

اولین مورد جالب توجهی که پس از کالبدشکافی در ویدیوی مکس‌تک جلب توجه می‌کند، امکان ارتقا SSD است. مک استودیو نیز مشابه مک پرو به ۲ پورت SSD مجهز شده که نسبتا در دسترس هستند. البته مکس‌تک به این موضوع اشاره می‌کند که از نحوه بیان توضیحات مک استودیو در وب‌سایت اپل به نظر می‌رسد که حافظه داخلی مک استودیو قابل دسترس نیست و اگر مشتریان در آینده به ظرفیت بیشتر نیاز دارند بهتر است مدلی با حافظه داخلی بیشتر را انتخاب کنند. شاید اپل مشابه با راهکاری که برای مک پرو در نظر گرفته قصد دارد یک کیت آپگرید را برای حافظه داخلی مک استودیو به فروش برساند.

در این ویدیو همچنین نشان داده می‌شود که چطور می‌توان SSD را از یک اسلات به اسلات دیگر منتقل کرد. به همین دلیل به نظر می‌رسد در آینده بتوان به سادگی SSD را ارتقا داد. با این حال هر دو پورت SSD که ظاهرا از نوع M.2 NVMe هستند در جایی قرار گرفته‌اند که امکان نصب اس‌اس‌دی بزرگ ۲۲۸۰ را ندارید و باید مشابه مدلی که اپل استفاده کرده از اس‌اس‌دی‌های کوچکتر استفاده کنید.

البته متاسفانه امکان ارتقا حافظه رم یکپارچه وجود ندارد؛ چرا که چیپ‌های حافظه به برد لحیم شده‌اند. هنوز مشخص نیست که با وجود گفته‌های اپل، چرا امکان آپگرید حافظه SSD در نظر گرفته شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی