ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

برزیل تلگرام را به علت انتشار اطلاعات نادرست توسط کاربران و عدم پاسخگویی فیلتر کرد

اخیرا قاضی دادگاه عالی برزیل به اپل و گوگل دستور داده بود تا دسترسی به اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در داخل این کشور به دلیل عدم پاسخگویی نسبت به انتشار اطلاعات نادرست توسط کاربران مسدود ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

اخیرا قاضی دادگاه عالی برزیل به اپل و گوگل دستور داده بود تا دسترسی به اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در داخل این کشور به دلیل عدم پاسخگویی نسبت به انتشار اطلاعات نادرست توسط کاربران مسدود کنند. حالا «پاول دوروف»، بنیانگذار و مدیر عامل این اپلیکیشن در بیانیه‌ای توضیح می‌دهد که تلگرام‌ به دلیل چک کردن ایمیل اشتباه، در برزیل فیلتر شده است.

«الکساندر د مورائس»، قاضی دادگاه عالی برزیل با ارسال نامه‌ای به «آناتل»، آژانس مخابراتی برزیل درخواست داشت تلگرام را تا زمانی که دستورات محلی را رعایت نکرده و جریمه‌های آن را پرداخت نکرده، فیلتر کند. ظاهرا تلاش‌های این اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب در برزیل برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست از سوی کاربران موفقیت آمیز نبوده است.

مقامات برزیل اوایل سال جاری میلادی جاری هم تهدید کرده‌ بودند که تلگرام را فیلتر خواهند کرد، زیرا این اپلیکیشن به درخواست آن‌ها برای مبارزه با اطلاعات نادرست مربوط به انتخابات پاسخ نداده است. هرچند در ماه فوریه، تلگرام با حذف سه کانال مربوط به یک وبلاگ‌نویس برزیلی مستقر در ایالات متحده به اتهام انتشار اطلاعات نادرست و تحریک خشونت، به درخواست دولت برزیل پاسخ داد. اما حالا طبق توضیحات آسوشیتدپرس، مورائس ادعا کرده که این شرکت با مقامات همکاری نکرده و به اپل، گوگل و اپراتورهای محلی پنج روز فرصت داده تا آن را فیلتر کنند.

تلگرام در برزیل به دلیل چک کردن ایمیل‌های اشتباه فیلتر شد!

تلگرام

به دنبال تمام این مشکلات، هم اکنون تلگرام در برزیل فیلتر شده و دوروف در کانال خود توضیح می‌دهد: «به نظر می‌رسد ما با ایمیل‌هایی که بین آدرس‌های شرکت telegram.org و دادگاه عالی برزیل ارسال شده مشکل داشته‌ایم. در نتیجه این برقراری نادرست ارتباط، دادگاه حکم فیلتر شدن تلگرام به دلیل عدم پاسخگویی را ارائه کرده است.»

بنیانگذار تلگرام در ادامه توضیح می‌دهد که قبلا از دادگاه برزیل درخواست کرده که ایمیل‌های خود را به آدرس اختصاصی آن‌ها ارسال کنند اما ظاهرا دادگاه این کار را انجام نداده است. این شرکت حالا ایمیل‌های مذکور را پیدا کرده و در تلاش است تا وضعیت درخواست شده توسط دادگاه برزیل را برقرار کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mmmm Mmmmm
    Mmmm Mmmmm | ۲۹ اسفند ۱۴۰۰

    😂 😂

مطالب پیشنهادی