گوگل بالاخره امکان حذف تاریخچه جستجوی ۱۵ دقیقه اخیر را برای اندروید ارائه کرد

گوگل بالاخره امکان حذف تاریخچه جستجوی ۱۵ دقیقه اخیر را برای اندروید ارائه کرد

گوگل بالاخره امکان حذف تاریخچه ۱۵ دقیقه آخر جستجو را برای کاربران اندروید ارائه کرد. این ویژگی که قرار بود مدت‌ها قبل برای کاربران اندروید ارائه شود، حالا از راه رسیده اما ممکن است برخی از کاربران در هفته‌های آتی آن را دریافت کنند.

این قابلیت اولین بار توسط «میشال رحمان» سردبیر XDA Developers کشف شد و البته گوگل هم عرضه آن برای اندروید را تایید کرده است. قابلیت حذف تاریخچه ۱۵ دقیقه اخیر به خصوص به کار آن گروه از کاربرانی‌ می‌آید که قصد دارند گوشی خود را با اعضای خانواده یا دوستان به اشتراک بگذارند.

گوگل

گوگل اولین بار در رویداد I/O 2021 این ویژگی را معرفی کرد و قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۱ برای کاربران اپ iOS گوگل ارائه شود و پس از آن در همان سال ۲۰۲۱ به دست کاربران اندروید برسد. این امکان از مدت‌ها قبل در دسترس کاربران iOS قرار گرفته بود اما به دلایلی نامشخص، عرضه آن برای کاربران اندروید به تاخیر افتاد. هنوز مشخص نیست که آیا گوگل قصد ارائه امکان حذف تاریخچه جستجوی ۱۵ دقیقه گذشته برای کامپیوترهای دسکتاپ را هم دارد یا خیر؛ چرا که در پستی که در ماه می ارائه شده بود، به پلتفرم‌های دیگری که امکان دریافت این ویژگی را دارند اشاره‌ای نشده بود و گوگل تنها به این موضوع بسنده کرده بود که این ویژگی برای اپ‌های اندروید و iOS عرضه می‌شود.

برای این که بررسی کنید که این قابلیت برای شما هم ارائه شده یا خیر باید اپلیکیشن اندروید گوگل را روی موبایل خود باز کرده و سپس تصویر پروفایل خود را لمس کنید. پس از آن به دنبال گزینه‌ای به نام «Delete last 15 min» بگردید.

گوگل البته پیش از این هم راهکارهایی برای حذف خودکار اطلاعات تاریخچه جستجو به صورت خودکار در بازه‌های زمانی ۳، ۱۸ و ۳۶ ماهه را ارائه کرده بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.