ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 14 پرو
تکنولوژی

آیفون 14 احتمالا با تراشه A16 و آیفون 14 پرو با A16 پرو به بازار می‌آیند

گزارشی تازه بر شایعه‌ای دامن زده که پیش‌تر گفته بود نسل جدید تراشه A اپل فقط در مدل‌های پرو آیفون حاضر خواهد شد. این منبع می‌گوید اپل امسال در آیفون 14 استاندارد و مکس از ...

گزارشی تازه بر شایعه‌ای دامن زده که پیش‌تر گفته بود نسل جدید تراشه A اپل فقط در مدل‌های پرو آیفون حاضر خواهد شد. این منبع می‌گوید اپل امسال در آیفون 14 استاندارد و مکس از همان تراشه سری آیفون 13 استفاده می‌کند، البته با نامی جدید و بهبود جزئی عملکرد.

طبق اعلام LeaksApplePro در وب‌سایت iDrop News، اپل در تامین تراشه‌های A16 و M2 مورد نیاز خود دچار مشکل شده است. این شرکت دیگر نمی‌خواهد از تراشه‌های اینتل استفاده کند، بنابراین باید تمام چیپ‌های لازم برای گوشی‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها را خودش بسازد.

تراشه‌های A15 و A16 توسط فرآیند 4 نانومتری TSMC ساخته می‌شوند و ظاهرا چون ظرفیت تولید محدود است، اپل تصمیم گرفته به تراشه M2 اولویت بدهد. به همین خاطر، A16 فقط روی آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس به کار گرفته خواهد شد.

آیفون 14 پرو

آیفون 14 پرو با تراشه A16 پرو؟

البته کوپرتینویی‌ها برای جلوگیری از انتقادات، به شکل جزئی تراشه A15 را دستکاری می‌کنند و آن را هم تحت عنوان A16 به بازار می‌فرستند. در آن سو، تراشه مدل‌های پرو که واقعا جدید و سریع‌تر خواهد بود، با نام A16 پرو عرضه می‌شود و قدرت آیفون 14 پرو و پرو مکس را تامین می‌کند.

اپل با این کار می‌تواند هزینه‌های خود را کاهش دهد. از آن‌جایی که امسال خبری از مدل مینی نخواهد بود، سری آیفون 14 با قیمت پایه 799 دلار برای مدل استاندارد عرضه می‌شود و احتمالا در مدل مکس افزایش قیمت 100 دلاری خواهد داشت. از سوی دیگر، اختلاف قیمت 200 دلاری میان مدل پرو و غیر پرو احتمالا حفظ می‌شود و 14 پرو را با قیمت پایه 1099 دلاری می‌بینیم.

به‌علاوه، مدل‌های معمولی و پرو جدا از تراشه، تفاوت‌های دیگری مثلا در زمینه نرخ نوسازی خواهند داشت. همچنین، در شایعات گفته شده که مدل‌های پرو ناچ را کنار می‌گذارند و به سراغ استفاده از دو حفره در بالای نمایشگر می‌روند. با این تغییرات، اپل بهتر می‌تواند تفاوت قیمت مدل‌های خود را توجیه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی