ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

طرح صیانت
فناوری ایران

عضو کمیسیون مشترک: بازگشت بررسی طرح صیانت به صحن مجلس می‌تواند جلوی برخی از تندروی‌ها را بگیرد

عضو کمیسیون مشترک اعتقاد دارد بازگشت بررسی طرح صیانت به صحن علنی مجلس می‌تواند نگرش‌های تندروانه را تعدیل کند و موجب شود نتیجه‌ای به نفع مردم رقم خورد. «معصومه پاشایی بهرام»، عضو کمیسیون مشترک بررسی ...

عضو کمیسیون مشترک اعتقاد دارد بازگشت بررسی طرح صیانت به صحن علنی مجلس می‌تواند نگرش‌های تندروانه را تعدیل کند و موجب شود نتیجه‌ای به نفع مردم رقم خورد.

«معصومه پاشایی بهرام»، عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص حواشی بررسی این طرح، گفت: «از روز اول بنده مخالف بررسی این طرح براساس اصل 85 قانون اساسی بودم و تمایل داشتم که در صحن بررسی شود چرا که معتقدم همه نمایندگان باید در بررسی آن مشارکت داشته باشند.»

او با تاکید بر اینکه با هرگونه محدودیت، ممنوعیت و انحصار در این حوزه مخالف است، افزود: «ما باید بسترهای موردنظر را ایجاد کنیم و به مردم حق بدهیم که خودشان انتخاب کنند که در کدام فضا حضور داشته باشند.»

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس قانونگذاری در حوزه فضای مجازی را یک مساله غیرقابل انکار دانست و اظهار داشت اینکه این مساله به چه نحوی، در چه ساختاری و به دست چه کسانی باید انجام شود، خیلی مهم است: «فضای مجازی یک فضایی است که از دورافتاده‌ترین روستاهای ما تا بزرگترین کلانشهرها همه مردم با آن درگیر هستند، در نتیجه باید تمام نمایندگان ملت با آن درگیر باشند.»

پاشایی بهرام در رابطه با امضاهای جمع شده برای بازگشت بررسی این طرح به مجلس، گفت:

«من صد در صد موافق بازگشت طرح به صحن هستم. علت آن هم این است که به هرحال برخی اوقات بعضی نگرش‌های تندروانه وجود دارد و این طرح اگر به صحن برگردد فکر می‌کنم تعدیل می‌شود و نتیجه‌ای به نفع مردم رقم خواهد خورد.»

عضو کمیسیون مشترک در پاسخ به اینکه آیا طرح نهایی که در جلسه کمیسیون به رای گذاشته شد را پیش از آن مطالعه کرده بود، اظهار داشت: «نه، همان روز به من گفتند که طرح آماده است و همان روز دادند و ما گفتیم که الان نمی‌شود درگیر بودجه هستیم.»

عضو کمیسیون طرح صیانت

او علت عدم شرکت در رای‌گیری را نیز عجله کمیسیون برای رای‌گیری دانست و افزود:

«حتی در آیین‌نامه مجلس هم این موضوع وجود دارد که وقتی بودجه مطرح است موضوع دیگری مطرح نباشد. اما چون در آنجا اشاره مستقیم نشده به کمیسیون و واژه مجلس به معنی صحن برداشت شد و استنباط این شد که می توان این کمیسیون را تشکیل داد.»

پاشایی بهرام با تاکید بر اینکه بایستی قانون چراغ راه قرار گرفته و براساس آن تصمیم‌گیری شود، خواستار بررسی طرح صیانت در یک فضای شفاف در صحن علنی مجلس شد: «من فکر می‌کنم حتی سرعت پیش‌برد کار هم زیاد خواهد شد. طرح جوانی جمعیت به ما نشان داد که رفتن به کمیسیون مشترک براساس اصل 85 خیلی باعث افزایش سرعت هم نشد؛ تقریبا همان زمانی که ما تخمین زده بودیم برای بررسی آن در صحن، همان اندازه در کمیسیون زمان صرف شد.»

وی در پاسخ به سوالی درخصوص مانع‌تراشی‌ برای عضویت وی در کمیسیون مشترک طرح صیانت، گفت:

«کمیسیون صنایع و معادن باید 4 عضو در کمیسیون مشترک داشته باشد، یکی از اعضای ما آنجا انصراف داد و بنده تنها عضو کمیته فناوری کمیسیون صنایع بودم و باید عضو کمیسیون می‌شدم. اوایل یک سری مخالفت‌هایی با حضور بنده می‌شد و بعد رئیس مجلس شخصا ورود کردند و دستور دادند که بنده در کمیسیون حضور داشته باشم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی