ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ماهواره
تکنولوژی

روسیه در آغاز حمله به اوکراین ماهواره‌های اروپایی را هک کرده بود

مقامات دولت آمریکا مدعی‌اند که ارتش روسیه مسئول حمله به ماهواره‌های اروپایی ارائه‌دهنده اینترنت بوده است. این حملات در اواخر ماه فوریه ارتباط میان ارتش اوکراین را مختل کرده بود. به گزارش واشنگتن پست، روس‌ها ...

مقامات دولت آمریکا مدعی‌اند که ارتش روسیه مسئول حمله به ماهواره‌های اروپایی ارائه‌دهنده اینترنت بوده است. این حملات در اواخر ماه فوریه ارتباط میان ارتش اوکراین را مختل کرده بود.

به گزارش واشنگتن پست، روس‌ها شبکه پهن‌باند ماهواره‌ای KA-SAT، متعلق به Viasat را که یک شرکت ارتباطات آمریکایی است، هک کرده‌اند. شبکه KA-SAT در تاریخ 24 فوریه، یعنی در روز آغاز حملات روسیه به اوکراین دچار اختلالاتی شد که بر ارتباطات اوکراین و مناطق اطراف آن اثر گذاشت. در همان زمان، Viasat به فاصله کوتاهی اعلام کرد که قطعی‌ها تحت تاثیر حمله سایبری بوده ولی جزئیات بیشتری منتشر نشد.

آژانس امنیت ملی ظاهرا در این زمینه در حال انجام تحقیقاتی با همکاری سرویس اطلاعات اوکراین بوده، اما فعلا هیچ گزارشی به‌صورت رسمی منتشر نشده است. البته منابع ناشناس به واشنگتن پست گفته‌اند که کارشناسان سرویس اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که روسیه پشت این حملات بوده است.

Viasat

حمله روسیه به شبکه KA-SAT انجام گرفته بود

مسئولان شرکت Viasat می‌گویند این حمله از طریق سیستمی انجام گرفته که پایانه‌های ماهواره‌ای را مدیریت می‌کند و فقط بر کاربران شبکه KA-SAT اثر گذاشته است. این شبکه پارسال از ماهواره فرانسوی Eutelsat خریداری شده بود.

به دنبال این حملات، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) و اداره تحقیقات فدرال (FBI) در یادداشت مشترکی به ارائه‌دهندگان اینترنت ماهواره‌ای درباره ریسک حملات احتمالی به آمریکا و شبکه‌های بین‌المللی هشدار دادند. آن‌ها از شرکت‌ها خواستند تا در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مخرب، بلافاصله آن‌ها را گزارش دهند.

با تداوم جنگ در اوکراین و تحریم‌های آمریکا علیه مسکو، دولت ایالات متحده هشدار داده که زیرساخت‌های این شرکت باید آماده حملات سایبری احتمالی از سمت روسیه باشند. دولت بایدن چند روز پیش از کسب و کارها خواست موارد احتیاط را رعایت کنند. دو روز پیش هم وزارت دادگستری آمریکا مدارکی را دال بر حمله چهار فرد روس وابسته به مسکو منتشر کرد که ظاهرا در چند کمپین سایبری پیچیده به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی این کشور حمله کرده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • pop_0098
    pop_0098 | ۹ فروردین ۱۴۰۱

    مشکل روسیه تو بلند مدت اینه نمی تونه به حمله ادامه بده و به دنیا حمله کنه هم خسته کننده هست و هزینه بردار باید دست از این حمله ها برداره

مطالب پیشنهادی