چگونه در استوری‌های اینستاگرام موسیقی قرار دهیم؟

چگونه در استوری‌های اینستاگرام موسیقی قرار دهیم؟

قسمت استوری‌های اینستاگرام از قابلیت‌های متعددی مانند افزودن ایموجی‌ها، گیف و حتی موسیقی پشتیبانی می‌کند. فرایند گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام نسبتا ساده است و حتی می‌توان قطعات دلخواه را از پلتفرم‌های دیگر مانند اسپاتیفای و ساندکلاد هم استفاده نمود.نحوه گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام

۱. برای شروع ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام در اندروید یا iOS شوید.

۲. روی آیکن استوری در گوشه بالایی سمت چپ صفحه بزنید تا صفحه ویرایشگر استوری ظاهر شود. همچنین با سوایپ به چپ هم می‌توانید به بخش گفته شده دسترسی داشته باشید.

گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام

۳. تصویر یا ویدیوی مورد نظر برای قرارگیری در استوری را انتخاب کنید.

۴. از نوار بالایی صفحه، آیکن استیکر را انتخاب نمایید.

۵. از منوی باز شده، گزینه Music را لمس کنید. سپس در نوار جستجو عبارت دلخواه را تایپ نموده یا از لیست نمایش داده شده، موسیقی دلخواه را گزینش کنید.

گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام

۶. پس از یافتن آهنگ دلخواه، روی آن بزنید تا انتخاب شود.

۷. با استفاده از نوار ظاهر شده در پایین صفحه، قسمت دلخواه از موسیقی را مشخص کنید. همچنین می‌توانید مدت زمان پخش آهنگ را هم تنظیم کنید که باید در بازه میان ۵ الی ۱۵ ثانیه باشد. با لمس آیکن «15» می‌توانید طولانی‌ترین زمان را به صورت پیش‌فرض تنظیم نمایید.

۸. پس از اتمام کار، گزینه Done در گوشه بالایی صفحه را لمس کنید. همچنین می‌توانید آیکن آهنگ را به محل دیگری بکشید یا با زوم کردن روی آن، اندازه را تغییر دهید.

افزودن موزیک به استوری از اسپاتیفای

اگر درحال گوش دادن به موسیقی در پلتفرم‌هایی مانند ساندکلاد و اسپاتیفای باشید، می‌توانید آن را به صورت مستقیم در استوری اینستاگرام قرار دهید. برای انجام این کار تنها کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

۱. در ابتدا اپلیکیشن اسپاتیفای را روی موبایل خود باز کرده و موزیک دلخواه خود را انتخاب کنید.

۲. روی آیکن سه نقطه در گوشه بالایی صفحه بزنید.

گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام

۳. در منوی باز شده، گزینه Share را انتخاب کنید.

۴. داخل منوی به اشتراک گذاری گزینه Instagram Stories را پیدا کرده و لمس کنید. ممکن است در این مرحله از کاربر خواسته شود تا مجوز باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام را صادر کند.

۵. اکنون اپلیکیشن اینستاگرام به صورت خودکار باز خواهد شد و به صفحه ویرایشگر استوری منتقل می‌شوید. در این صفحه تصویری از کاور آهنگ یا آلبوم قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید موسیقی مربوطه هم به شکل همزمان با نمایش تصویر، پخش شود، باید از طریق روش قبلی، آن را انتخاب نمایید.

گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام

۶. پس از پست کردن استوری، یک لینک در پایین عنوان استوری نمایش داده می‌شود که حاوی عبارت Play on Spotify است. سایر کاربران با لمس این لینک می‌توانند مستقیماً به آهنگ، آلبوم یا پلی‌لیست انتخاب شده، بروند.

افزودن موزیک به استوری از ساندکلاد

۱. ابتدا وارد اپلیکیشن ساندکلاد در اندروید یا iOS شوید.

۲. آهنگ، آلبوم یا لیست پخش دلخواه را انتخاب کنید.

گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام

۳. روی آیکن سه نقطه مشخص شده در تصویر بزنید و سپس از منوی باز شده، گزینه Stories را در پایین لوگوی اینستاگرام انتخاب نمایید. ممکن است درخواست صدور مجوز باز شدن برنامه در این مرحله نمایش داده شود.

۴. حالا اپ اینستاگرام به شکل خودکار باز خواهد شد و کاور آهنگ یا آلبوم در ویرایشگر استوری ظاهر می‌شود. مانند قسمت قبلی، اگر می‌خواهید موسیقی به صورت همزمان پخش شود، باید آن را به صورت جداگانه جستجو و اضافه کنید.

گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام

۵. پس از پست کردن استوری، لینک آهنگ یا آلبوم در ساندکلاد به بالای استوری اضافه می‌شود و مخاطبین می‌توانند از آن استفاده نمایند.

سوالات متداول درباره گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام

حداکثر مدت زمان مجاز برای گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام چقدر است؟

کاربران برای گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام با محدودیت ۱۵ ثانیه‌ای مواجه هستند؛ البته مدت پخش نمی‌تواند کمتر از ۵ ثانیه نیز باشد.

گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام با چه برنامه‌هایی ممکن است؟

علاوه‌بر قابلیت داخلی جستجوی آهنگ‌ها در اینستاگرام، می‌توان از پلتفرم‌های دیگری مثل اسپاتیفای، ساندکلاد و شازم نیز برای گذاشتن اهنگ در استوری اینستاگرام استفاده نمود.

آیا گذاشتن اهنگ در استوری خارج از اینستاگرام ممکن است؟

کاربران تنها می‌توانند فایل‌های موجود در پایگاه داده اینستاگرام را به استوری‌های خود اضافه کنند و جهت افزودن سایر آهنگ‌ها باید از قابلیت Hands-Free یا ویرایشگرهای ویدیو برای قرار دادن موسیقی پس‌زمینه بهره بگیرید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.