ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده‌ایم؟

اینستاگرام لیست کاربرانی که شما را بلاک کرده‌اند را ارائه نمی‌کند. بنابراین با این چند روش می‌توانید بلاک‌شدن خود توسط دیگران را بررسی کنید.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۰:۰۰

اگر به‌تازگی متوجه شده‌اید که دیگر نمی‌توانید پست‌های یک شخص خاص را در اینستاگرام مشاهده کنید، ممکن است آن‌ها برای مدتی پست جدیدی ارسال نکرده باشند، اما همچنین ممکن است که شما را بلاک کرده باشند. اما چگونه می‌توان «لیست کسانی که ما را در اینستاگرام بلاک کرده اند» را پیدا کرد؟ در این مطلب به آموزش چندین روش می‌پردازیم.

لیست کسانی که ما را در اینستاگرام بلاک کرده اند

اینستاگرام هنگامی که بلاک می‌شوید، هیچ نوتیفیکیشنی برای شما ارسال نمی‌کند و همچنین در آن لیستی برای افرادی که شما را بلاک کرده‌اند وجود ندارد. بنابراین تشخیص این موضوع که از کجا بفهمیم در اینستا بلاک شده‌ایم می‌تواند کمی دشوار باشد.

بااین‌حال، مراحل ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید بلاک شدن خود در اینستاگرام توسط افراد دیگر را با کمک آن‌ها بررسی کنید.

روش اول: جستجوی حسابی که ممکن است شما را بلاک کرده باشد

ساده‌ترین راه برای تشخیص اینکه توسط چه حساب‌هایی بلاک شده‌اید، جستجوی آن‌ها در اینستاگرام است. بنابراین از اپلیکیشن یا وب‌سایت اینستاگرام، ابتدا روی آیکون ذره‌بین ضربه بزنید و نام حساب مدنظر خود را جستجو کنید.

  • اگر حساب مذکور خصوصی است و نمی‌توانید آن را پیدا کنید، احتمالاً بلاک شده‌اید.
  • اما اگر حساب عمومی است و هنگام بازدید از صفحه آن‌ها نمی‌توانید تصویر پروفایل، تعداد پست‌ها، تعداد فالوورها یا تعداد فالووینگ‌های آن‌ها را مشاهده کنید و در بخش پست‌ها، پیغام «هنوز هیچ پستی وجود ندارد» (No Posts Yet) دیده می‌شود، شما بلاک شده‌اید.

برای انجام این جستجو در مرورگر کامپیوتر نیز می‌توانید از لینک Instagram.com/username استفاده کنید و به‌جای کلمه «username»، نام کاربری شخص مدنظر را وارد کنید. [به‌عنوان مثال، لینک صفحه دیجیاتو به این صورت است: instagram.com/digiato] اگر با انجام این کار صفحه‌ای را مشاهده کردید که در آن نوشته شده «این صفحه در دسترس نیست» (Sorry, this page isn't available)، یا آن شخص حساب خود را حذف کرده یا احتمالاً شما را مسدود کرده است.

روش دوم: از کامنت پست‌های خود کمک بگیرید

کامنت اینستاگرام

زمانی که کاربری در اینستاگرام شما را بلاک می‌کند، کامنت و نظرات قدیمی آن‌ها روی پست‌های شما حذف نخواهند شد. بنابراین اگر بعد از جستجو موفق به پیداکردن آن‌ها نشدید، همچنان می‌توانید نظرات آن‌ها روی پروفایل خود را مشاهده کنید.

با کلیک روی پروفایل آن‌ها، مانند روش اول می‌توانید متوجه شوید که توسط آن کاربر بلاک شده‌اید یا خیر.

نکته: اگر نمی‌توانید روی پست‌های کاربر مدنظر خود کامنت ارسال کنید، به معنای این نیست که بلاک شده‌اید. چرا که ممکن است آن کاربر ارسال کامنت برای پست‌های خود را غیرفعال کرده باشد.

روش سوم: پیام‌های شخصی خود با کاربر مدنظر را بررسی کنید

پیام شخصی در اینستاگرام

درست مانند کامنت‌ها، اگر توسط شخص دیگری بلاک شده باشید، اینستاگرام پیام‌هایی که بین شما ردوبدل شده است را حذف نمی‌کند. درواقع، می‌توانید همچنان پیام جدیدی برای او ارسال کنید، هرچند که آن‌ها تحویل داده نمی‌شوند.

بنابراین از طریق پیام‌های شخصی و ضربه‌زدن روی پروفایل کاربران نیز می‌توانید وارد صفحه آن‌ها شوید. همچنان اگر هیچ پستی در صفحه آن‌ها وجود ندارد، احتمالاً به این معنی است که شما بلاک شده‌اید.

نکته قابل ذکر دیگر اینکه اگر نمی‌توانید تاریخچه چت خود با آن شخص را مشاهده کنید، نمی‌توان به‌طور قطعی گفت که بلاک شده‌اید. مشکلات نرم‌افزاری نیز ممکن است در این زمینه دخیل باشند.

روش چهارم: دوباره شخص مدنظر را فالو کنید

اگر با انجام روش‌های ذکرشده در مطلب «لیست کسانی که مارا در اینستاگرام بلاک کرده اند» توانستید به پروفایل شخص مدنظر دسترسی پیدا کنید و آن را مشاهده می‌کنید، بهتر است بررسی کنید که آیا دوباره می‌توانید او را دنبال (فالو) کنید یا خیر.

اگر بلاک شده باشید، به‌هیچ وجه قادر نخواهید بود تا آن شخص را فالو کنید و با ضربه‌زدن روی دکمه «Follow» هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و همچنان این دکمه را مشاهده خواهید کرد.

روش پنجم: از دستگاه یا حساب دیگری کمک بگیرید

بهترین راه برای تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر، بررسی پروفایل آن‌ها با حساب دیگری است. بنابراین اگر حساب دیگری دارید، می‌توانید نام شخص مدنظر را جستجو کنید یا از دوستان خود بخواهید که این کار را انجام دهند. اگر با حساب دیگر موفق شدید تا پروفایل او را مشاهده کنید، متأسفانه بلاک شده‌اید.

زمانی که توسط دیگران در اینستا بلاک می‌شویم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در این شرایط، اینستاگرام تمامی لایک‌ها و کامنت‌های شما در پست‌های این شخص را حذف می‌کند. همچنین دیگر نمی‌توانید آن‌ها را در پست‌ها و کامنت‌های خود تگ یا منشن کنید.

در رابطه با پیام‌های شخصی نیز اتفاقات زیر رخ خواهد داد:

  • پیام‌های قبلی شما همچنان در چت‌های شخص باقی می‌ماند، اما آن‌ها نمی‌توانند دوباره برای شما پیام ارسال کنند.
  • آن شخص همچنان می‌تواند هر چیزی که شما در گروه‌های مشترک خود ارسال کرده‌اید و می‌کنید را ببیند – اگرچه اینستاگرام به آن‌ها این گزینه را می‌دهد که وقتی شما را بلاک می‌کنند، گروه مذکور را ترک کنند.
  • هر پیامی که برای آن‌ها ارسال می‌کنید، تحویل داده نمی‌شود - حتی اگر بعداً شما را از لیست بلاک خود خارج کند.

جمع‌بندی

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است به واسطه آن‌ها، توسط دیگران بلاک شوید. البته این دلایل کاملاً شخصی هستند و نمی‌توان به آن‌ها اشاره کرد. با کمک روش‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانید بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر را بررسی کنید.

بااین‌حال، هیچ راه منطقی برای خارج شدن از لیست بلاک آن‌ها وجود ندارد، مگر اینکه خودشان این کار را انجام دهند.

سوالات متداول

چرا توسط دیگران در اینستاگرام بلاک می‌شویم؟

دلایل بلاک‌شدن توسط دیگران در اینستاگرام کاملاً شخصی هستند و تمام کاربران این قابلیت را دارند که در هر زمان دیگران را بلاک کنند.

ساده‌ترین راه برای اینکه بفهمیم توسط دیگران بلاک شده‌ایم چیست؟

برای تشخیص این موضوع، بهتر است از حساب یا دستگاه دیگری پروفایل شخص مدنظر را چک کنید.

هنگام بلاک‌شدن توسط دیگران، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

اینستاگرام تمامی لایک‌ها و کامنت‌های شما در پست‌های این شخص را حذف می‌کند و دیگر نمی‌توانید آن‌ها را در پست‌ها و کامنت‌های خود تگ یا منشن کنید. همچنین پیام‌های شما به دست آن‌ها نخواهد رسید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی