ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

فاوای شهرداری تهران: بازدید از موزه نقشه تهران در ایام نوروز ممکن شد

فاوای شهرداری تهران با بیان اینکه نمونه‌های خیلی خاص و ویژه‌ای از نقشه‌های تهران در موزه نقشه تهران وجود دارد از امکان بازدید موزه نقشه در ایام نوروز خبر داد. موزه نقشه، یکی از مهم‌ترین ...

فاوای شهرداری تهران با بیان اینکه نمونه‌های خیلی خاص و ویژه‌ای از نقشه‌های تهران در موزه نقشه تهران وجود دارد از امکان بازدید موزه نقشه در ایام نوروز خبر داد.

موزه نقشه، یکی از مهم‌ترین مراکز حفظ تاریخچه شهر تهران است و گنجینه‌ای بی‌نظیر از نقشه‌های قدیمی و اصیل شهر تهران، ایران و جهان را در اختیار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، ساعت کار موزه نقشه، که در زیرمجموعه‌ این سازمان فعالیت می‌کند، تا پایان تعطیلات نوروزی از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۸ است و علاقه‌مندان می‌توانند، از این فرصت برای بازدید از این موزه استفاده کنند.

علاوه بر نقشه‌‌ها و مستندات منحصر به‌ فرد تاریخی و کتاب‌ها و نشریات، ابزار و ادوات قدیمی تهیه‌ نقشه نیز در این موزه نگهداری می‌شود که توانسته این مکان را به‌ مجموعه‌ای کم‌نظیر بدل کند.

علاقه‌مندان به بازدید از موزه نقشه تهران می‌توانند در بازدید از مقاصد گردشگری شمال شرقی تهران، بازدید از این موزه را در مسیر بازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی نیاوران و منطقه تجریش، در برنامه خود قرار دهند.

این موزه به عنوان بخشی از مرکز آمار و رصد شهری، در زیر مجموعه‌ سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران فعالیت می‌کند.

از آنجایی که یکی از وظایف مهم شهرداری‌ها به عنوان مسئول و سیاست‌گذار در حوزه شهر، حفظ و نگهداری اسناد تاریخی شهر و همچنین فعالیت در عرصه‌های پژوهش، صیانت، احیاء و معرفی این اسناد تاریخی به عنوان هویت شهر است؛ این مجموعه نیز در همین راستا تلاش کرده تا علاوه بر احیا و نگه‌داری نقشه‌ها با استفاده از جدیدترین اصول مرمتی، این اسناد را در شرایط استاندارد نگهداری نماید و در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار دهد.

برای بازدید بهتر از این موزه البته بهتر است که اپلیکیشن همراه آن را هم نصب کنید. اپلیکیشن «موزه نقشه تهران» مجموعه‌ایست کامل از معرفی نقشه‌ها و آثار موجود در این موزه به دو زبان فارسی و انگلیسی. با نصب این نرم افزار می‌توانید با یک تور مجازی در این موزه گشت و گذار کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص این موزه در وب‌سایت این مجموعه به نشانی mapmuseum.tehran.ir  قابل مشاهده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی