ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مارک زاکربرگ چشم سائورون
کسب و کار

مارک زاکربرگ: کارمندان متا به من «چشم سائورون» می‌گویند و مشکلی با آن ندارم

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که کارمندان این شرکت گاهی اوقات از او با عنوان «چشم سائورون» یاد می‌کنند و او با این قیاس مشکلی ندارد. سائورون شخصیت منفی اصلی داستان ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که کارمندان این شرکت گاهی اوقات از او با عنوان «چشم سائورون» یاد می‌کنند و او با این قیاس مشکلی ندارد. سائورون شخصیت منفی اصلی داستان «ارباب حلقه‌ها» است که مظهر شر در این داستان محسوب می‌شود.

مارک زاکربرگ، هم‌بنیان‌گذار فیسبوک در مصاحبه‌ای با پادکست «تیم فریس» گفت: «بعضی از افرادی که با آن‌ها در شرکت کار می‌کنم این حرف را از سر محبت می‌زنند، اما گاهی اوقات فکر می‌کنم از حواس من با عنوان چشم سائورون یاد می‌کنند. منظورشان این است "تو برای کار کردن روی پروژه‌های مختلف بی‌نهایت انرژی داری و اگر این انرژی را روانه هر تیمی کنی، آن‌ها را می‌سوزانی."»

او در ادامه توضیح داد که چگونه سعی می‌کند چرخه سریعی از دریافت بازخورد را در محیط کار برای کارمندانش ایجاد کند: «فکر می‌کنم بهره‌مندی از تعاملی که از در اختیار داشتن یک چرخه بازخورد سریع پیرامون یک موضوع فکری مشترک به دست می‌آید و اجازه می‌دهد درباره آن با همکارانتان حرف بزنید، بسیار بهتر از تلاش برای تنظیم قرار ملاقاتی باشد که زودتر از سه هفته بعد در دسترس نخواهد بود.»

مارک زاکربرگ چشم سائورون

مارک زاکربرگ نگران انتقادها نیست

زاکربرگ در ادامه گفت چندان از بابت منتقدان خود نگران نیست و بیشتر تمرکزش را روی مسیر آینده شرکتش گذاشته است. او افزود: «در حال حاضر فکر می‌کنم اگر مردم معتقدند که به خوبی می‌دانند ما به عنوان شرکت به دنبال چه چیزی هستیم، دیگر نباید برای تفهیم این موضوع بیش از حد تلاش کنم.» مدیرعامل متا مدعی است که رابطه خوبی با کارمندانش دارد.

سائورون ارباب تاریکی و فرمانروای سرزمین «موردور» در کتاب ارباب حلقه‌هاست. این شخصیت در فیلم‌ها با چشم غول‌آسایی در بالای برج «باراد-دور» شناخته می‌شود که بر فعالیت‌های ساکنان سرزمین خود و حامل حلقه یگانه در سرزمین میانه نظارت می‌کند. اگرچه شرایط فیسبوک مطمئنا به اندازه موردور ترسناک نیست، اما کارمندان این شرکت اغلب باید ساعات زیادی کار کنند و پروژه‌های مختلف را در سریع‌ترین زمان ممکن به سرانجام برسانند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی