ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون ۱۳ پرو مکس
تکنولوژی

بلومبرگ: هزینه ماهیانه سرویس اشتراک آیفون اپل می‌تواند حداقل 35 دلار باشد

کمتر از دو هفته پیش بلومبرگ در گزارشی از احتمال عرضه سرویس اشتراک سخت افزار اپل خبر داد؛ سرویسی که در آن کاربران با پرداخت هزینه ماهیانه می‌توانند به محصولات سخت‌افزاری کوپرتینویی‌ها مانند آیفون دسترسی ...

کمتر از دو هفته پیش بلومبرگ در گزارشی از احتمال عرضه سرویس اشتراک سخت افزار اپل خبر داد؛ سرویسی که در آن کاربران با پرداخت هزینه ماهیانه می‌توانند به محصولات سخت‌افزاری کوپرتینویی‌ها مانند آیفون دسترسی پیدا کنند. حالا همین رسانه در گزارش جدیدی اطلاعاتی درباره هزینه این سرویس برای گوشی‌های اپل منتشر کرده است.

به گزارش بلومبرگ، ظاهرا با استفاده از این طرح اشتراک، کاربران می‌توانند آیفون 13، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس با قیمت پایه به ترتیب 799، 999 و 1099 دلار رابا پرداخت حق اشتراک ماهیانه 35، 45 و 50 دلار تهیه کنند.

در این طرح جدید کاربر هزینه موبایل را طی دو سال به صورت اقساطی پرداخت می‌کند، اما در طی این دوره مالک اصلی آیفون نیست و تنها زمانی که تمامی اقساط 24 ماهه را پرداخت کرد، مالک آن می‌شود. در واقع کاربر در طی این بازه زمانی تنها امکان استفاده از دستگاه را دارد و شبیه به این است که آیفون را از اپل اجاره کرده است. زمانی که کاربر نیمی از اقساط را پرداخت کرد، می‌تواند در صورت تمایل گوشی را تعویض کرده و مدل جدیدی دریافت کند ولی تا قبل از پرداخت کلیه اقساط امکان فروش آیفون را ندارد.

آیفون ۱۳ پرو مکس

جزئیات بیشتر از طرح اجاره آیفون

در حال حاضر تنها طرفداران جدی اپل هر سال آیفون جدید خریداری می‌کنند و سایر کاربران تنها در صورت نیاز چنین کاری را انجام می‌دهند و ممکن است چند سال با همان آیفون قبلی خود کار کنند. کاربران آیفون معمولا ​​هر سه سال یکبار دستگاه خود را ارتقا می‌دهند. در این صورت برای بازه سه ساله قیمت دستگاه به این صورت خواهد بود:

  • آیفون 13 (35 دلار در ماه): 1260 دلار طی سه سال به جای 799 دلار
  • آیفون 13 پرو (45 دلار در ماه): 1620 دلار به جای 999 دلار
  • آیفون 13 پرو مکس (50 دلار در ماه): 1800 دلار به جای 1099 دلار

براساس آمارهای کانترپوینت، میانگین قیمت فروش آیفون حدود 825 دلار است. این بدان معناست که اپل هر سه سال یکبار کمی بیش از 800 دلار از مشتریان معمولی آیفون درآمد کسب می‌کند. دقیقا به همین دلیل است که اپل روی سرویس اشتراک خرید به صورت اقساطی کار می‌کند. اگر بتواند این 800 دلار را به 1000 دلار برساند و گوشی قدیمی را برای فروش به بازار برگرداند، می‌تواند از این فرآیند سود خوبی کسب کند.

با در نظر گرفتن حق اشتراک سرویس و خدمات Apple One و AppleCare، این شرکت می‌تواند درآمد بیشتری کسب کند. حتی اگر اپل شارژ ماهانه کمتری دریافت کند، از فروش گوشی‎‌های قدیمی نیز سود می‌برد و در بلندمدت، این شرکت پول بسیار بیشتری نسبت به شرایط بدون طرح اشتراک دریافت خواهد کرد.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که اپل هنوز به صورت رسمی درباره چنین سرویسی و هزینه‌هایش صحبتی نکرده، بنابراین نمی‌توانیم درباره راه‌اندازی آن مطمئن باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی