ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مهندس سابق اپل واکنش استیو جابز به اولین نسخه فیس‌تایم را توصیف می‌کند

اپل یک دهه پیش از فیس‌تایم (2010) و آی‌مسیج (2011) رونمایی کرد که هر دوی آن‌ها با گذشت زمان به بخش بزرگی از اکوسیستم این شرکت تبدیل شدند. «جاستین سانتاماریا»، مهندس ارشد سابق اپل در ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۳:۱۵

اپل یک دهه پیش از فیس‌تایم (2010) و آی‌مسیج (2011) رونمایی کرد که هر دوی آن‌ها با گذشت زمان به بخش بزرگی از اکوسیستم این شرکت تبدیل شدند. «جاستین سانتاماریا»، مهندس ارشد سابق اپل در گفتگو با پادکستی در مورد ایجاد این دو سرویس و البته واکنش استیو جابز به آن‌ها صحبت کرده است.

سانتاماریا در سال 2003 به عنوان یک مهندس ساخت به اپل پیوست. او ابتدا روی پروژه‌های توسعه داخلی اتوماسیون سیستم کار می‌کرد و سپس وارد تیم توسعه نرم‌افزار ارتباطی iChat برای مک‌اواس اکس (Mac OS X) شد.

در سال 2009 او مدیر مهندسی تیمی شد که مسئول رابط کاربری و عملکرد برنامه‌های تلفن (Phone)، مسیج و فیس‌تایم در آیفون، آیپد و آی‌پاد بود. او به تازگی در پادکست Techmeme Ride Home درباره اختراع فیس‌تایم و آی‌مسیج صحبت کرده است.

واکنش استیو جابز به اولین نسخه فیس تایم

استیو جابز

در بخشی از این پادکست، او زمانی را به یاد می‌آورد که اولین نسخه آزمایشی فیس‌تایم را به استیو جابز نشان داد:

«ما از چهار رایانه برای آزمایش خود استفاده کردیم و به یاد می‌آورم که به من دستور داده شده بود که هر اتفاقی رخ داد، وانمود کنم که همه چیز خوب پیش رفته است. می‌دانید که این نسخه بتا اپلیکیشن است و هفته‌ها با انتشار آن فاصله داریم... زمانی که فیس‌تایم به صدا درآمد، به یاد دارم که استیو خیلی سریع ظاهر شد و گفت: «خدای من! کاری می‌کنم ملت خودشان را خراب کنند!»

سانتاماریا در ادامه گفتگو خود همچنین در مورد مسائلی چون حباب‌های گفتگو آبی/سبز صحبت کرد که هم اکنون یکی از اجزای اصلی اپلیکیشن‌های پیام رسان و گفتگوها هستند.

در حال حاضر، او یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن Future است که برنامه‌های تمرینی سفارشی سازی شده را با مربی صوتی شخصی‌سازی شده به کاربران ارائه می‌کند تا بتوانند در خانه، باشگاه یا کلاس‌های تناسب اندام به اهداف خود برسند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی