ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

تسهیلات جدید ساترا برای رسانه‌های صوتی و تصویری اعلام شد

ساترا با اعلام اینکه رسانه‌های صوتی و تصویری دارای مجوز از ساترا تسهیلات تولید دریافت می‌کنند، دلیل این تسهیلات را ارتقا تولید محتوا عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی ساترا؛ سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت ...

ساترا با اعلام اینکه رسانه‌های صوتی و تصویری دارای مجوز از ساترا تسهیلات تولید دریافت می‌کنند، دلیل این تسهیلات را ارتقا تولید محتوا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی ساترا؛ سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر(ساترا)، به‌منظور ارتقا و یاری رساندن در زمینه تولید محتوا، تسهیلاتی را برای رسانه‌های صوتی و تصویری دارای مجوز از این سازمان درنظر گرفته است.

رسانه‌های صوتی و تصویری برای دریافت این تسهیلات باید طرح‌های تولیدی خود را تا 25 فروردین در سامانه رویش به آدرس rooyesh.irib.ir ثبت کنند.

بر اساس توضیحات ساترا، طرح‌های مورد تایید، تا سقف ۸۰ درصد هزینه تولید را دریافت می‌کنند. همچنین رسانه‌های صوت و تصویر دارای مجوز با در نظر گرفتن اولویت‌‌های محتوایی و نظام رتبه‌بندی ساترا در اولویت تامین اعتبار خواهند بود.

حرکت ساترا در مسیر تولید استاندارد

ساترا اعلام کرده برای دریافت تسهیلات باید طرح در سایت رویش ثبت شود. رویش هم در همین سایت خود را شتبادهنده‌ رسانه‌ها تعریف کرده است. بر اساس توضیحات بیان شده «رویش» قصد دارد با حمایت از طرح‌های هنرمندان و فعالان حوزه رسانه، در مسیر تحول فرایند تولید حرفه‌ای محصولات رسانه‌ای گام بردارد.

فعالان حوزه رسانه با ثبت طرح‌های خود در این سامانه، می‌توانند حق مالکیت معنوی آنها را برای خود رسمیت ببخشند. طرح‌های ثبت شده در صورت برخورداری از کیفیت و استانداردهای حرفه‌ای  تا رسیدن به مرحله تولید، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

البته با وجود چارچوب‌ها و قوانینی که ساترا درباره برنامه‌های تولید شده در شبکه‌های خانگی تا امروز در نظر گرفته شرکت‌کنندگان در این طرح باید نسبت به قواعد تعریف شده آگاهی لازم را پیدا کنند.

در همین راستا، رویش در بخشی از سایت خود جزئیات لازم برای پذیرش طرح و راهنمای مراحل ثبت طرح‌ها را بیان کرده است. علاقه‌مندان به حضور در این طرح و استفاده از تسهیلات مطرح شده با مطالعه این بخش، با ویژگی‌های مورد نظر نیز آشنا خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی