شرکت TCL می‌خواهد با کنار زدن ال‌جی دومین تولیدکننده بزرگ تلویزیون جهان شود

شرکت TCL می‌خواهد با کنار زدن ال‌جی دومین تولیدکننده بزرگ تلویزیون جهان شود

TCL به دلیل عرضه تلویزیون‌های Roku و تا حدی دستگاه‌هایی که از سیستم عامل «اندروید تی‌وی» پشتیبانی می‌کنند، در این بازار رشد سریعی داشته و حالا گفته می‌شود که قصد دارد از ال‌جی در تولید تلویزیون پیشی بگیرد.

The Elec در گزارشی توضیح می‌دهد که TCL از ال‌جی پیشی خواهد گرفت تا خود را به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ تلویزیون در جهان پس از سامسونگ معرفی کند. به بیان دقیق‌تر، گفته می‌شود که TCL برنامه‌هایی برای تامین 36.5 میلیون پنل دارد که این میزان از آمار برنامه‌ریزی شده ال‌جی (34.3 میلیون واحد) بیشتر است.

تلویزیون

البته باید اشاره کرد که نمی‌توان انتظار داشت عرضه یا فروش نهایی TCL با این وجود حتما بیشتر شود. این شرکت در سال 2021، 24.57 میلیون تلویزیون به فروش رساند و از سوی دیگر ال‌جی 27.33 میلیون دستگاه را وارد بازار کرد. سامسونگ که به عنوان رهبری اصلی تولید تلویزیون محسوب می‌شود، قصد دارد در سال جاری 55.6 میلیون دستگاه تولید کند.

درآمد ال‌جی از بازار تلویزیون همچنان بیشتر خواهد بود

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی TCL پیش برود، احتمال می‌رود که این برند ال‌جی را پشت سر بگذارد. البته با توجه به اینکه شرکت کره‌ای بیشتر تلویزیون‌های رده بالا و TCL دستگاه‌های مقرون به صرفه‌ای را روانه بازار می‌کند، می‌توان انتظار داشت که ال‌جی همچنان از نظر درآمد برتری خود را حفظ کند.

سال گذشته، TCL اعلام کرده بود که هر سال بیش از 10 میلیون تلویزیون با سیستم عامل اندروید تی‌وی (یا گوگل تی‌وی) به فروش می‌رساند. با توجه به این گزارش، می‌توان انتظار داشت که این شرکت حداقل 50 درصد بیشتر از تلویزیون‌های اندروید تی‌وی، یعنی حدود 15 میلیون واحد، دستگاه Roku به فروش می‌رساند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.