ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

انتصاب مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت؛فتاحی رفت، لاجوردی آمد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «امیر محمدزاده لاجوردی» به‌ عنوان معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شد. پیش از ین «حمید فتاحی» عهده دار این سمت بود و این ...

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «امیر محمدزاده لاجوردی» به‌ عنوان معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شد. پیش از ین «حمید فتاحی» عهده دار این سمت بود و این تغییر پس از 6 ماه از آغاز فعالیت وزارتخانه جدید رخ داده است؛ موضوعی که یکی از انتقادات وارده به وزیر ارتباطات است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، زارع‌پور ضمن تقدیر و تشکر از فتاحی، طی حکمی لاجوردی را به سمت «معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت» منصوب کرد. وی آبان ماه 1400 با حکم وزیر ارتباطات به عضویت هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت درآمده بود.

«افزایش ظرفیت و ارتقا کیفیت شبکه زیرساخت کشور با اولویت استفاده از تجهیزات بومی»، «افزایش ظرفیت و میزان ترانزیت ترافیک بین‌الملل در راستای تبدیل‌شدن کشور به هاب منطقه‌ای ترافیک اینترنت»، «بهینه‌سازی و اصلاح مهندسی ترافیک شبکه و تمرکززدایی از آن» و «ارتقا امنیت و افزایش پایداری و تاب‌آوری شبکه مادر مخابراتی در مقابل تهدیدات» از مهم‌ترین انتظارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از لاجوردی است که در حکم انتصاب وی آمده است.

لاجوردی فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است. وی همچنین یک دوره پسادکتری نیز در این دانشگاه در حوزه امنیت شبکه‌های کامپیوتری گذرانده است و جوایز و افتخارات متعدد علمی همچون «برگزیده سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی»، «ریاست هفتمین شاخه‌ دانشجویی انجمن رمز ایران»، «برگزیده بنیاد ملی نخبگان به‌عنوان دانش‌آموخته برتر کشور در سال 1399» و «برگزیده طرح پسادکتری بنیاد علوم ایران» ازجمله آن‌ها است.

«عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت»، «مشاور و نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا»، «مشاور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه»، «مدیر فنی مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف» ازجمله مهم‌ترین مسئولیت‌های اجرایی لاجوردی است. او همچنین رئیس هیئت مدیره شرکت «فناوری‌های پیشرفته بیت‌بان» است.

در حالی لاجوردی عهده‌دار این سمت شده که طی چند ماه اخیر، سرعت اینترنت به چالشی بزرگ برای وزارت ارتباطات تبدیل شده و حرف و حدیث‌های تایید نشده‌ای همواره درباره عدم خریداری پهنای باند بین‌الملل وجود داشته. او چند ماه پیش طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود تأثیر ظرفیت پهنای باند از کل مشکلات اینترنت تنها 20 درصد است.

اما تغییر رئیس یکی از مهم‌ترین بخش‌های وزارت ارتباطات پس از 6 ماه از آغاز فعالیت وزیر جدید، به نظر نشان از عدم آشنایی کافی زارع‌پور با وزارتخانه تحت امر خود دارد، این موضوع یکی از نقدهای وارده به وی در دوران صدارتش است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی