ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تلاش گوگل Fi‌ برای رقابت با اپراتورهای آمریکا: کاهش قیمت همراه با افزایش حجم اینترنت

همزمان با جنجال‌هایی که بر سر سرعت اینترنت، قیمت، بسته‌های نامحدود و همچنین طرح صیانت در کشورمان در جریان است و اپراتورها با هر شگردی که شده می‌خواهند درآمدشان را افزایش دهند، در سمت دیگر ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

همزمان با جنجال‌هایی که بر سر سرعت اینترنت، قیمت، بسته‌های نامحدود و همچنین طرح صیانت در کشورمان در جریان است و اپراتورها با هر شگردی که شده می‌خواهند درآمدشان را افزایش دهند، در سمت دیگر کره زمین وضعیت متفاوت است و شرکت‌های غربی از جمله گوگل در مسیر دیگری گام برمی‌دارند. گوگل Fi تصمیم گرفته قیمت دو سرویس سلولار نامحدودش را کاهش دهد و همچنین حجم اینترنت پرسرعت بیشتری را به کاربران ارائه کند.

طرح Simply Unlimited گوگل Fi که پیش از این قیمتش برابر 60 دلار در ماه بود، حالا ماهانه 50 دلار از کاربران هزینه دریافت می‌کند. طرح دیگر این سرویس با نام Unlimited Plus هم کاهش قیمت را تجربه کرده و بجای 70 دلار در ماه، هزینه ماهیانه 65 دلار را از کاربران دریافت می‌کند.

گوگل طرح Unlimited Plus را در سال 2019 و Simply Unlimited را در سال 2021 معرفی کرد و تا به امروز قیمت آن‌ها تغییری نداشته است.

حجم اینترنت پرسرعت سرویس‌های گوگل Fi

گوگل در کنار کاهش قیمت، حجم اینترنت پرسرعت این طرح‌ها را هم افزایش داده و حالا در طرح Unlimited Plus بجای 22 گیگابایت، 50 گیگابایت حجم پرسرعت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین در طرح Simply Unlimited، این حجم از 22 به 35 گیگابایت افزایش یافته است. به گفته گوگل Fi، اگر کاربران از حجم‌های اعلامی فراتر بروند، با کاهش عملکرد روبه‌رو می‌شود.

اگر کاربری بخواهد از گوشی یا لپ‌تاپ خود به عنوان هات اسپات استفاده کند، گوگل 5 گیگابایت حجم اضافه برای این موضوع به طرح Simply Unlimited اضافه می‌کند، قابلیتی که در گذشته تنها برای طرح Plus در دسترس بود.

هر دو طرح گوگل Fi شامل تماس‌های نامحدود درون کانادا و مکزیک هم می‌شود، البته موقعی که به این کشورها سفر کنید، این موضوع دیگر صادق نیست. با این حال طرح Flexible گوگل Fi هم شامل تماس‌های رایگان به این دو کشور می‌شود و هزینه ماهانه آن همچنان 20 دلار و 10 دلار به ازای هر گیگابایت دیتا است.

با این تغییر قیمت، حالا گوگل بهتر می‌توان با اپراتورهای آمریکا رقابت کند. طرح Visible توسط ورایزن با دیتا نامحدود روی یک خط، قیمتی برابر 40 دلار ماهیانه دارد. مقرون به صرفه‌ترین طرح AT&T با قیمت ماهانه 65 دلار به فروش می‌رسد و طرح Essentials شرکت T-Mobile هم قیمتش 60 دلار به ازای هر ماه است.

در حالی گوگل دست به چنین اقدامی زده که در کشورمان بحث افزایش 100 درصدی قیمت اینترنت یا کاهش حجم بسته‌های نامحدود داغ است و به یکی از دغدغه‌های مردم ایران تبدیل شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی