ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین
تکنولوژی

پیتر تیل، بنیانگذار پی‌پل: وارن بافت دشمن شماره یک بیت کوین است

«پیتر تیل»، هم‌بنیانگذار میلیاردر پی‌پل، در جریان کنفرانس بیت کوین 2022، لیست پیشنهادی خود برای «افرادی که مانع از افزایش 100 برابری بیت کوین» می‌شوند را به اشتراک گذاشت. لیست او شامل افراد مختلفی از ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

«پیتر تیل»، هم‌بنیانگذار میلیاردر پی‌پل، در جریان کنفرانس بیت کوین 2022، لیست پیشنهادی خود برای «افرادی که مانع از افزایش 100 برابری بیت کوین» می‌شوند را به اشتراک گذاشت. لیست او شامل افراد مختلفی از جمله «وارن بافت»، پنجمین ثروتمند جهان می‌شود که البته در صدر این لیست قرار دارد.

او در جریان کنفرانس توضیح داد که «این لیست شامل افرادی می‌شود که به نظرم مانع بیت کوین هستند» و درباره آن گفت:

«تلاش خواهیم کرد تا آن‌ها را افشا کنیم و متوجه این موضوع شویم که برای افزایش 10 یا 100 برابری بیت کوین باید به این روش مبارزه کرد. بانک‌های مرکزی در حال ورشکستگی هستند و در پایان دوران پول فیات قرار داریم.»

وارن بافت؛ بزرگترین مانع رشد بیت کوین

بیت کوین

اولین نامی که در این لیست دیده می‌شود، وارن بافت، مدیرعامل شرکت «برکشایر هاتاوی» است. تیل به گونه‌ای درباره بافت صحبت کرد که به جمله‌های معروف او درباره بیت‌کوین مانند «نه ارز دیجیتال دارم نه می‌خرم» اشاره دارد و گفت:

«فکر می‌کنم پدربزرگ جامعه ستیز اوماها، نبراسکا* صادق‌ترین و مستقیم‌ترین گزینه آن [لیست] باشد.»

*محل تولد وارن بافت

بنیانگذار Paypal همچنین در نظرات خود عقیده دارد که جهت‌گیری‌های خاص بافت به گونه‌ای است که ظاهرا در سیستم پولی فیات از آن‌ها سود می‌برد و مدیران مالی که توصیه‌های او را دنبال می‌کنند، به گونه‌ای وانمود می‌کنند که سرمایه‌گذاری در بیت کوین پیچیده است.

او همچنین به «لارنس فینک»، مدیر عامل شرکت خدمات مالی «بلک راک» و جمله معروف او یعنی «من فرصت‌های بزرگی را در یک رمزارز مرتبط با بلاکچین می‌بینم» اشاره کرد. ‌هم‌بنیان‌گذار پی‌پل ادعا می‌کند که نقل قول او هم، می‌تواند نوعی دیگر از حملات به بیت کوین محسوب شود که به فضا بیشتری نیاز دارند، زیرا فینک خود را یک «طرفدار بلاکچین» می‌نامد که به نوعی یک اصطلاح ضد بیت کوین محسوب می‌شود.

بیت کوین

سپس تیل به معیارهای زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیت (ESG) پرداخت و توضیح داد:

«همیشه می‌توانید این سوال را بپرسید: «تفاوت بین ESG و حزب کمونیست چین (CCP) چیست؟» در واقع زمانی که به ESG فکر می‌کنید، باید به CCP هم فکر کنید.»

این میلیاردر در پایان سخنان خود به عنوان جمع‌بندی گفت: «این پیرسالاری مالی است که کشور را با استفاده از شرکت‌هایی با معیارهای ESG اداره می‌کند. این همان چیزی است که از شما می‌خواهم به آن فکر کنید، یک جنش انقلابی از جوانان و ما باید از این کنفرانس خارج شویم و جهان را در دست بگیریم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی